|

Grzymysław. Droga symbolicznie oddana i poświęcona

Adam Lewandowski Czerwiec 2023
fot. M. Czubak
Co o tym sądzisz?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

Od początku maja mieszkańcy mogą korzystać z wyremontowanej drogi w Grzymysławiu, która połączyła miejscowość z drogą wojewódzką 434. W minioną środę symbolicznie ją oddano.


Berdychowski Wv

Na ten symboliczny wymiar ukoronowania wieloletniej i etapowej inwestycji zaprosiła mieszkańców oraz władze samorządowe sołtys Grzymysławia, Danuta Dudek. O inwestycji jednak opowiadał burmistrz Adam Lewandowski.


Śrem Nasze Miasto 320x320 Komórki

Ta inwestycja rozpoczęła się w 2017 roku i trwała do 2023 roku, a to ze względu na to, że staraliśmy się ją sfinansować ze środków zewnętrznych. To się powiodło. Ostatni transza pochodziła ze środków z Polskiego Ładu. Śmiało mogę powiedzieć, że Grzymysław czekał na tę drogę od wojny. Mogą pogratulować tej drogi mieszkańcom, pani sołtys, która cierpliwie ale i konsekwentnie mobilizowała nas do tego, żebyśmy pozyskiwali te środki zewnętrzne.

– Adam Lewandowski, burmistrz Śremu

Całość inwestycji pochłonęła ponad 3,5 mln zł z czego ostatni fragment remontu drogi kosztował ponad 1,7 mln zł. Były to środki z Polskiego Ładu.

Remont drogi gminnej na odcinku od drogi wojewódzkiej nr 434 relacji Kostrzyn-Rawicz do ulicy 750-lecia – rejon rowu melioracyjnego w miejscowości Grzymysław dotyczył odcinka o długości 650 m.

  W powiecie zwycięzcami KO i PiS. Zaskakujący wynik komitetu starosty.

Wykonano tam prace związane ze zmianą utwardzenia nawierzchni jezdni i zjazdów do nieruchomości, budową chodnika i odwodnienia drogi oraz wycinką krzewostanu kolidującego z przebudową drogi.

Poświęcenia drogi dokonał ks. proboszcz Marian Binek z parafii pw. św. Ducha.

2 komentarze

Zostaw komentarz