Oni dbają o czystość. Placówki oświatowe z nagrodami w konkursie
I etap V edycji konkursu ekologicznego „Region czysty na 6” został podsumowany i nasze placówki oświatowe nie mają się czego wstydzić. W TOP 5 znalazły się dwie placówki dydaktyczne z terenu powiatu śremskiego, których uczniowie i przedszkolaki się zmobilizowały i dostarczyły łącznie ponad 35 kilogramów odpadów, na które składają się: nakrętki plastikowe, puszki aluminiowe oraz baterie.
Nasi w ścisłej czołówce konkursu „Region czysty na 6”
Reklama

Klasa V Szkoły Podstawowej w Mchach zebrała dokładnie 18,95 kg tych odpadów, a Niepubliczny Punkt Przedszkolny „Spectrum” w Śremie, grupa „Podróżnicy” uzbierał 18,23 kg odpadów tego typu. To pozwoliło zająć im odpowiednio 3. i 4. Miejsce w międzygminnym konkursie organizowanym przez Wielkopolskie Centrum Recyklingu w Jarocinie.
Organizator poinformował, że łącznie w I etapie konkursu zebrano:
- 10776,8 kg plastikowych nakrętek;
- 827,5 kg aluminiowych puszek
- oraz 8246,6 kg baterii.
W całym konkursie uzbierano już ponad 19 ton surowców wtórnych.
fot. mat. organizatora
Dlaczego warto angażować się w to przedsięwzięcie?
Ponieważ organizator płaci za zebrane odpady. Co istotne, identycznie jak w ubiegłych edycjach kwota ze sprzedaży plastikowych nakrętek oraz aluminiowych puszek zostanie przekazana na wskazany przez uczestników cel charytatywny. Organizator nie tylko przeznacza środki finansowe na wskazany przez uczestnika-laureata cel charytatywny. Wygrywają także najbardziej aktywne placówki, które zebrały najwięcej wskazanych odpadów. Dla najlepszych przewidziane są atrakcyjne nagrody, które przydadzą się każdej placówce.
Dla kogo konkurs i jaki jest jego cel?
Konkurs „Region czysty na 6” został zainicjowany został przez ZGO Sp. z o.o. w Jarocinie – Wielkopolskie Centrum Recyklingu w 2018 roku. Przystąpiły wówczas do niego 92 placówki ze szkół i przedszkoli z terenu gmin należących do Porozumienia Międzygminnego.
Celem organizowanego konkursu jest rozpowszechnienie wśród uczniów postaw ekologicznych poprzez zachęcenie ich do odzysku surowców wtórnych, rozwijanie świadomości ekologicznej wśród dzieci i młodzieży w szkołach oraz wskazanie korzyści płynących ze zbiórki surowców wtórnych.
Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach Google.