Image
fot. WCR Jarocin
  • Home
  • Edukacja
  • Region czysty na 6. Śremskie placówki edukacyjne i uczniowie nagrodzeni w konkursie

Region czysty na 6. Śremskie placówki edukacyjne i uczniowie nagrodzeni w konkursie

Co o tym sądzisz?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

Blisko 100 placówek oświatowych z 22 gmin Porozumienia Międzygminnego wzięło udział w tegorocznej edycji proekologicznego konkursu „Region czysty na 6”. Jak wypadli reprezentanci powiatu śremskiego?


Berdychowski Wv

W piątek, 16 czerwca, odbyło się uroczyste wręczenie nagród w ramach konkursu „Region Czysty na 6”. Podczas ekologicznego pikniku zorganizowanego na terenie Jarocin Sport uczestnicy mogli cieszyć się wieloma atrakcjami, takimi jak dmuchane zamki i bańki mydlane. Dodatkowo odbyły się warsztaty ekologiczne.

Podczas pikniku rozdawano także gadżety i balony z logo Wielkopolskiego Centrum Recyklingu w Jarocinie (dawniej znane jako ZGO), głównego organizatora kolejnej już edycji ekologicznego konkursu dla dzieci w wieku szkolnym.Najlepsze szkoły biorące udział w konkursie zostały uhonorowane nagrodami w kilku kategoriach. Ponadto, przyznano nagrody indywidualne dla uczniów, którzy osiągnęli najlepsze wyniki w poszczególnych gminach, a z okazji 20. rocznicy istnienia Wielkopolskiego Centrum Recyklingu, trzy najbardziej aktywne klasy otrzymały dodatkowe nagrody.

Kwota przekazana na cele charytatywne w ramach V edycji konkursu „Region Czysty na 6” wyniosła 23 153,85 złotych (przeliczona po 1 złoty za każdy kilogram zebranych puszek aluminiowych i nakrętek).

W obu etapach V edycji zebrano łącznie: 40.918,50 kg, czyli blisko 41 ton odpadów.

Oni dbają o czystość. Placówki oświatowe z nagrodami w konkursie

Jak w konkursie “Region czysty na 6” wypadły placówki i uczniowie z powiatu śremskiego?

Z gmin powiatu śremskiego, które zrzeszone są w porozumieniu i które wystartowały w konkursie doceniono Szkołę Podstawową w Książu Wlkp. oraz Szkołę Podstawową nr 2 w Śremie. Te placówki miały najlepszy wynik zebranych odpadów w swoich gminach.

Natomiast jeśli chodzi o indywidualne wyniki, to tutaj prym wiedli Katarzyna Wojciechowska ze szkoły w Mchach oraz Ksawery Andrzejczak ze Słonecznej Szóstki w Śremie.

Dlaczego warto angażować się w to przedsięwzięcie?

Ponieważ organizator płaci za zebrane odpady. Co istotne, identycznie jak w ubiegłych edycjach kwota ze sprzedaży plastikowych nakrętek oraz aluminiowych puszek zostanie przekazana na wskazany przez uczestników cel charytatywny. Organizator nie tylko przeznacza środki finansowe na wskazany przez uczestnika-laureata cel charytatywny. Wygrywają także najbardziej aktywne placówki, które zebrały najwięcej wskazanych odpadów. Dla najlepszych przewidziane są atrakcyjne nagrody, które przydadzą się każdej placówce.

Dla kogo konkurs i jaki jest jego cel?

Konkurs „Region czysty na 6” został zainicjowany został przez ZGO Sp. z o.o. w Jarocinie – Wielkopolskie Centrum Recyklingu  w 2018 roku. Przystąpiły wówczas do niego 92 placówki ze szkół i przedszkoli z terenu gmin należących do Porozumienia Międzygminnego.

Celem organizowanego konkursu jest rozpowszechnienie wśród uczniów postaw ekologicznych poprzez zachęcenie ich do odzysku surowców wtórnych, rozwijanie świadomości ekologicznej wśród dzieci i młodzieży w szkołach oraz wskazanie korzyści płynących ze zbiórki surowców wtórnych.

Zostaw komentarz