|||

Jak Mikołajki to tylko w Książu! [FOTORELACJA]

W Książu Wlkp. ruszyło wielkie odliczanie do świąt Bożego Narodzenia. W niedzielne popołudnie na ksiąskim rynku odbyła się impreza mikołajkowa, na którą przybyły całe rodziny. Wszyscy z zapartym tchem oczekiwali na przybycie Świętego Mikołaja.

Zanim jednak na scenie pojawił się najbardziej wyczekiwany brodacz świata, przed publicznością zaprezentowały się dzieci, które przygotowały krótkie występy artystyczne. Wystąpiły m.in. mażoretki, dzieci z ogniska muzycznego, hip-hopowa wataha i przedszkolaki.A tuż po występach na ksiąskim rynku pojawił się najprawdziwszy Święty Mikołaj. Co prawda nie podjechał saniami. – Renifery nie chciały lądować na twardym – tłumaczył żartobliwie. W tym roku przybył „dużym fiatem” w towarzystwie elfa i śnieżynek. Przywiózł dzieciom cukierki i paczki ze słodyczami. Zgodził się także wziąć udział w małej tanecznej rozgrzewce i odpowiedzieć na pytania dzieci. – Dlaczego masz taki duży brzuch? – pytały. – Bo jem dużo ciastek – zapewniał Święty Mikołaj. Zdradził także, że jest już bardzo stary i ma 150 lat. A następnie zasiadł w specjalnie dla niego przygotowanym domku. Drugi czekał już na śnieżynki. Każde dziecko mogło zrobić sobie pamiątkowe zdjęcie i odebrać prezent.

Świąteczne przysmaki


VW_Berdychowski_400_150(1)

W tym samym czasie druga połowa rynku zmieniła się w bożonarodzeniowy jarmark. Na świątecznym kiermaszu można było znaleźć wiele ciekawych pomysłów na prezenty oraz wykonanych ręcznie ozdób do udekorowania domu czy podarowania komuś pod choinkę. Było też smacznie. Nie zabrakło bowiem świątecznych przysmaków. Na stoiskach Kół Gospodyń Wiejskich pachniało m.in. barszczem, grzańcem, pierogami, kapustą z grzybami, oscypkami, piernikami oraz wieloma innym pysznościami.

 

Jaka to melodia?

I właśnie wspomniane wcześniej panie i panowie z KGW zostali zaproszeni do udziału w turnieju „Jaka ta melodia”. W zabawie udział brało trzech reprezentantów danego KGW – jedna osoba nuciła, dwie pozostałe musiały zgadnąć co to za piosenka. I okazuje się, że wcale nie było to łatwe zadanie!

Natomiast kiedy już się ściemniło, przy blasku palącej się na rynku choinki, odbył się krótki pokaz sztucznych ogni. I w ten właśnie sposób ruszyło oficjalne odliczanie do świąt Bożego Narodzenia w gminie Książ Wlkp.

fot. D. Górna