|

Dzieci w Mechlinie piekły pierniczki i pisały listy do Gwiazdora

Image00015
(fot. Wiktor Chicheł)
Co o tym sądzisz?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

W sobotnie popołudnie 9 grudnia w świetlicy wiejskiej w Mechlinie odbyło się spotkanie mikołajkowe dla dzieci. 78 młodych mieszkańców nie tylko spotkały się ze św. Mikołajem, ale również mogły dowiedzieć się jak piecze się pierniczki czy napisać list do Gwiazdora.


Śrem Nasze Miasto 320x320 Komórki

Dzieci w świetlicy wiejskiej w Mechlinie witał św. Mikołaj wraz z elfem. Za możliwość zdjęcia i otrzymania prezentu zadawali ćwiczenia do wykonania – śpiewanie kolęd, piosenek, deklinację wierszy czy nawet przeskakiwanie przez laskę Mikołaja czy przechodzenie pod nią. Każdy występ, a nawet każdy uśmiech nagradzany był drobnymi upominkami, które dla najmłodszych mieszkańców przygotowała inicjatorka wydarzenia Justyna Matyjewicz w porozumieniu z sołtysem Stanisławem Ratajczakiem. Natomiast sponsorem podarunków było sołectwo oraz anonimowa rodzina z Mechlina.

Następnie dzieci miały możliwość nauczenia się wypiekania pierników. Kuchnia była otwarta dla każdego. Ciasto zostało przygotowane wcześniej przez mechlińskie członkinie Koła Gospodyń Wiejskich, które pomagały dzieciom wałkować ciasto, wycinać rozmaite kształty i gotowe wkładały do piekarnika.

Upieczone pierniczki po ostygnięciu wędrowały na stół, gdzie kolejni mali mieszkańcy sołectwa dekorowali je przy użyciu lukru i innych cukierniczych ozdobników.

Kto nie chciał robić lub szybko ozdobił pierniczki, mógł przenieść się do innego stołu, gdzie na dzieci czekały specjalnie przygotowane kartki, na których można było napisać list do Gwiazdora, a zarazem popisać się umiejętnościamim artystycznymi, ozdabiając kartkę. Na gotowe listy czekała specjalna mikołajowa skrzynka. W tle przez cały czas grały świąteczne piosenki.

  Szóstka mistrzem powiatu Szkół Podstawowych

Zostaw komentarz