|||

Koncert Poznańskiego Chóru Chłopięcego w Książu Wlkp. zrobił wrażenie na mieszkańcach.

Image00035
Chór podczas występu (fot. Wiktor Chicheł)
Co o tym sądzisz?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

W niedzielę 10 grudnia o godz. 17.30 w kościele pw. NMP Wniebowziętej i św. Mikołaja w Książu Wielkopolskim odbył się koncert Poznańskiego Chóru Chłopięcego. Chórzyści podczas godzinnego koncertu wykonali utwory sakralne, gospelowe czy nawet hip-hop.


Tydzień w kółko
Tydzień w kółko
Śrem Nasze Miasto 320x320 Komórki

Partnerem wydarzenia zostało Centrum Kultury Książ Wlkp. Wstęp na koncert był bezpłatny. To był wyjątkowy występ z okazji jubileuszowej trasy koncertowej tego zespołu po Wielkopolsce. Obchodzi on bowiem w tym roku 20-lecie swojego istnienia.

Koncert był podzielony na dwa bloki: sakralny i rozrywkowy. Oprócz utworów katolickich, pojawił się także utwór nawiązujący do powstania w getcie warszawskim. Był to Jankiel – kołysanka, który chór śpiewał podczas 2 koncertów w Warszawie i jednym w Berlinie. W trakcie koncertu publiczność wysłuchała muzyki rozrywkowej jak poloneza Ogińskiego, The Greatest Gift autorstwa rodziny Bocelli, czy Hallelujah z repertuaru Leonarda Cohena.

Poznański Chór Chłopięcy jest jednym z niewielu zespołów chłopięco-męskich na świecie, który może tak transformować dźwiękiem, by z powodzeniem może śpiewać muzykę sakralną, ale tak jak słyszeliście państwo muzykę rozrywkową. To jest ewenement na skalę światową.

Poznański Chór Chłopięcy powołany został 1 września 2003 r. z inicjatywy Prezydenta Miasta Poznania dla zachowania ciągłości tradycji istnienia zespołu, którego początki sięgają 1945 roku. Założycielem chóru był Jerzy Kurczewski, dyrygent i pedagog, autorytet w dziedzinie chóralistyki oraz twórca istniejącej od 1957 roku jedynej w Polsce szkoły chóralnej. Poznański Chór Chłopięcy koncertował ponad 2200 razy w wielu krajach na 4 kontynentach i brał udział w licznych prestiżowych festiwalach muzycznych. Usłyszeć go można było m.in. w Carnegie Hall, Filharmonii Berlińskiej, Wiedeńskim Musikverein. Od 2003 roku dyrektorem nowego Poznańskiego Chóru Chłopięcego jest Jacek Sykulski – kompozytor i dyrygent.

  Pijacki rajd zakończony dachowaniem pod Książem Wielkopolskim

Zostaw komentarz