Image

Mieszkańcy Psarskiego domagają się przejścia dla pieszych

Co o tym sądzisz?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

Radna powiatowa Elżbieta Michalska przyznała rację mieszkańcom Psarskiego i w ich imieniu apeluje o poprawę bezpieczeństwa na ul. Sikorskiego. Chodzi o przystanek autobusowy, z którego codziennie korzysta młodzież dojeżdżająca do szkoły. A konkretniej rzecz biorąc chodzi o brak bezpiecznego przejścia dla pieszych w pobliżu owego przystanku.

– Mieszkańcy Psarskiego proszą o wyznaczenie oznakowanego przejścia dla pieszych na ulicy Sikorskiego w okolicy przystanku autobusowego. Mieszkańcy osiedli zlokalizowanych po obu stronach ul. Sikorskiego, jest to DW 310, mają utrudnione przejście na drugą stronę jezdni – wyjaśnia w swym piśmie radna Elżbieta Michalska.

fot. D. Górna

Warto zwrócić uwagę na fakt, że na drodze tej w godzinach porannych i popołudniowych jest duże natężenie ruchu. – To przejście naprawdę jest dla nas ważne – podkreśla jedna z mieszkanek, którą spotykamy w pobliżu przystanku.

W związku z tym, że jest to droga wojewódzka, decyzje w tej sprawie podjąć może Wielkopolski Zarząd Dróg Wojewódzkich, do którego z pewnością trafi wspomniana interpelacja. Będziemy się tej sprawie przyglądać.