|

Energetyczna odsłona Muzy w Muzeum

Piątkowy wieczór nareszcie przywitał nas nieco chłodniejszą aurą. W związku z zapowiadanymi opadami deszczu organizatorzy postanowili przenieść koncert do sali widowiskowej. Czy było tego wieczoru chłodno? Absolutnie nie! Publiczność rozgrzał bardzo energetyczny występ duetu BAiKA oraz żywiołowy band – Niesamowita Sprawa.

Pierwsi na scenie pojawili się Piotr Banach oraz Kasia „Kafi” Figaj, czyli duet BAiKA. Dość sceptycznie podeszliśmy do tego występu, zupełnie nie wiedząc co kryje ten projekt. Tymczasem już od pierwszych rytmów i potężnych basów wiedzieliśmy, że będzie… dobrze. Duet zaprezentował utwory ze swojej debiutanckiej płyty „Byty Zależne”, a także kilka nowszych kawałków.Fot. D. Górna

BAiKA zabrała publiczność w alternatywną podróż do świata rockowych brzmień, electro i reggae. Muzycy zaprezentowali kilkanaście autorskich utworów, m.in. Śnieg, Jeśli Tylko To Będzie Możliwe czy Nowa Królowa oraz coś na deser – interpretację wiersza „Zobaczysz” Edwarda Stachury, doskonale znaną z wcześniejszych nagrań zespołu Hey czy Indios Bravos, z którymi związany był Piotr Banach.

Następnie sceną zawładnęła, i to dosłownie, grupa Niesamowita Sprawa. Band tworzą niezwykle barwni muzycy, którzy bardzo szybko łapią kontakt z publicznością. Ta z kolei, nie dała się długo namawiać do wspólnych śpiewów i tańców przy rytmicznych dźwiękach. Muzycy skradli serca publiczności przy pomocy kontrabasu, gitary akustycznej, mandoliny, skrzypiec i perkusji. W taki właśnie sposób gra Niesamowita Sprawa.

Fot. D. Górna

Śrem akustycznie

Tymczasem kolejna Muza w Muzeum wyjątkowo odbędzie się w sobotę, 9 lipca. Na ten dzień zaplanowano trzecią odsłonę koncertu „Śrem akustycznie”. Jeśli tylko pogoda dopisze -impreza odbędzie się w muzealnym ogrodzie. A kto wystąpi?

– Gitara, piano, cajon, perkusja… i nieprzeciętne wokale! Tego dnia usłyszycie przede wszystkim kompozycje własne śremskich artystów, wybrzmi również kilka coverów. Zagramy do późnego wieczora – zapewnia Grzegorz Pawlak.

Na scenie wystąpią:

  • Aleksandra Wrotyńska
  • Iwona Jurga i Krople Dżdżu
  • Kasia Hoffa & Bartek Karman
  • Korek
  • Limdej