Image
  • Home
  • Brodnica
  • Szpital z nową karetką. Jeszcze dziś będzie jeździć do pacjentów

Szpital z nową karetką. Jeszcze dziś będzie jeździć do pacjentów

Co o tym sądzisz?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

Nowy systemowy ambulans ma przejechane zaledwie 60 km. To nowa karetka pogotowia, którą pozyskał Szpital Powiatowy im. T. Malińskiego. Ambulans do placówki medycznej dotarł 31 maja, ale oficjalne przekazanie kluczyków odbyło się dzień później. – Aktualnie trwa dozbrajanie karetki, tj przekładamy sprzęt z innego ambulansu do nowego i jeszcze dziś karetka będzie jeździć do pacjentów – powiedział podczas konferencji prasowej Michał Sobolewski, prezes spółki Szpital w Śremie.

Co warte zaznaczenia – nie będzie to trzecia systemowa karetka. Nowy ambulans zastąpi wypożyczoną karetkę ze szpitala w Lesznie. – Tym sposobem nasz szpital posiada już trzy własne karetki pogotowia, w tym dwie systemowe – mówi Sobolewski

Zakup karetki nie byłby możliwy bez wsparcia z zewnątrz. Środki na sfinansowanie zakupu pochodzą z budżetu Metropolii Poznań i gminy Śrem, która dorzuciła się do zakupu ambulansu. – W sumie jest to kwota 1,9 mln złotych, za które placówka oprócz nowej karetki kupi również aparaturę RTG – wyjaśnia prezes szpitala.

Jak zaznacza Adam Lewandowski, burmistrz Śremu, podczas jednego z posiedzeń zarządu Metropolii Poznań zapadła decyzja o przeznaczeniu 13 mln zł na doposażenie szpitali w ramach Metropolii. – Oczywiście nie chodziło o drobiazgi, tylko o poważne inwestycje. Skupiliśmy się głównie na tym, żeby były to karetki oraz wskazane przez poszczególne szpitale aparaty rentgenowskie – dopowiada burmistrz Śremu. – Bardzo się cieszę, że karetka jest już gotowa – dodał włodarz.