Image

Eko-porządki w gminie Książ Wlkp.

Co o tym sądzisz?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

Do udziału w proekologicznej akcji zgłosiło się ponad 60 mieszkańców gminy Książ. Zostali oni wyposażeni w kolorowe worki i rękawiczki. Eko-porządki w okolicach brzegów Warty były częścią ogólnopolskiego wydarzenia pod nazwą „VIII Sprzątnie 800 km Warty + Dorzecza + inne rzeczki w Polsce”, organizowanego przez Fundację Ratuj Ryby.

Uczestnicy spotkali się równolegle w trzech nadwarciańskich miejscowościach: Gogolewie, Sroczewie i Zaborowie. Zostali podzieleni na małe grupy. Mieli do pokonania kilka kilometrów wzdłuż rzeki. W czasie marszu zbierali odpady, które zostały porzucone przez nieodpowiedzialne osoby.

W ramach niedzielnego porządkowania okolicy zebrano łącznie 25 worków śmieci. W pierwszej kolejności trafiły one na teren magazynu przy urzędzie gminy, skąd przetransportowane zostaną przez Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej w Śremie do punktu bezpiecznej utylizacji – Zakładu Gospodarki Odpadami w Jarocinie – Wielkopolskiego Centrum Recyklingu – wyjaśnia ksiąski magistrat


Berdychowski Kwiecien2 2024

Po skończonej pracy na uczestników czekał słodki poczęstunek i rozgrzewająca kawa lub herbata, przygotowane przez miejscowe Koła Gospodyń Wiejskich.

– Wszystkim, którzy w jakikolwiek sposób włączyli się do tegorocznej akcji, serdecznie dziękujemy. Jednocześnie już dziś zachęcamy do rezerwowania sobie trzeciego weekendu września, ponieważ wtedy będzie miało miejsce kolejne sprzątnie ksiąskiego świata – informują organizatorzy niedzielnej akcji.

Oprac. DG