Image

V Śremski Festiwal Muzyki Kameralnej

Co o tym sądzisz?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

To już piąta odsłona Śremskiego Festiwalu Muzyki Kameralnej. Wydarzenie ze względu na pandemię zostało przełożone w listopadzie ubiegłego roku. – W obecnie zaistniałej sytuacji nie wyobrażaliśmy sobie innej formuły naszego wydarzenia. Cały dochód ze sprzedaży biletów i karnetów przekażemy na pomoc Ukrainie – zapewniają organizatorzy wydarzenia.

Zaplanowano dwa niesamowite wieczory z muzyką na żywo! Pierwszy koncert odbędzie się w sobotę, 23 kwietnia, pn. „Mozart – Sacrum i Profanum”. W programie przewidziano m.in. Eine Kleine Nachtmusik, Marsz Turecki czy Ave Verum. Zaprezentują się soliści i zespół instrumentalny Katolickiego Centrum Edukacji i Kultury w Śremie, chór „Corda Cordi” oraz chór „Cantavi Ad Homini”.

Drugi dzień festiwalu (24.04) opanuje „Spiritual – Pieśni Nadziei”. Usłyszymy m.in. takie utwory jak: Hail Holy Queen, You Raise Me Up, Amazing Grace oraz O Happy Day w wykonaniu solistów i zespołu instrumentalnego Katolickiego Centrum Edukacji i Kultury w Śremie oraz chóru „Cantavi Ad Homini”.

Każdy koncert rozpocznie się o godzinie 17.00. Bilety na to wydarzenie w cenie 25 zł (jeden koncert) oraz 40 zł (karnet) można nabyć w recepcji KCEK oraz w kawiarni Emaus.

fot. materiał organizatora