Dsc 0578 Easy Resize.com
Spektakl baletowy ,,Jezioro Łabędzie'' w Śremie. Fot: S. Witasiak

W Śremie zagrano ,,Jezioro Łabędzie”

Co o tym sądzisz?
+1
1
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

W piątek 15 marca w sali widowiskowej Katolickiego Centrum Edukacji i Kultury wystawiono spektakl baletowy ,,Jezioro Łabędzie”. Wystąpiła grupa ,, Królewski Balet Klasyczny”. Organizatorem wydarzenia był Śremski Ośrodek Kultury.


Berdychowski Kwiecien2 2024

W piątek 15 marca w sali widowiskowej Katolickiego Centrum Edukacji i Kultury w Śremie odbył się wyjątkowy spektakl baletowy ,,Jezioro Łabędzie”. Na scenie zaprezentowała się grupa ,,Królewski Balet Klasyczny”, czarując publiczność magią tańca i muzyki. Organizatorem wydarzenia był Śremski Ośrodek Kultury, który zadbał o wyjątkową atmosferę i komfort widzów. Już od progu goście mogli poczuć się jak w prawdziwym teatrze baletowym.

O czym opowiada ,,Jezioro Łabędzie”?

,,Jezioro Łabędzie” to balet w czterech aktach skomponowany przez Piotra Czajkowskiego do libretta Władimira Biegieczewa i Modesta Czajkowskiego. Premiera odbyła się 4 marca 1877 roku w Teatrze Bolszoj w Moskwie.

,,Jezioro łabędzie” to historia o księciu Zygfrydzie, który zakochuje się w Królowej Łabędzi – Odettcie, dziewczynie zaklętej w ptaka, a tylko w mroku nocy odzyskującej dawną postać. Zły czar może zdjąć z niej jedynie wierna miłość narzeczonego. Ale choć książę taką miłość wyznaje i szczerze i wiernie jej dochowuje, to przez podstęp zło pod postacią czarnoksiężnika Rotbarta zwycięża.

Zostaw komentarz