|||

Będą utrudnienia na obwodnicy Śremu. Chodzi o remont na moście

Remont Dylatacji
Z uwagi na stan na moście nad Wartą w ciągu obwodnicy miasta, będzie miała miejsce wymiana dylatacji / fot. arch. red. (M. Ratajczyk)
Co o tym sądzisz?
+1
1
+1
7
+1
1
+1
8
+1
2
+1
1
+1
1

Wielkopolski Zarząd Dróg Wojewódzkich zbliża się do zamknięcia tematu zamówienia publicznego na prace remontowe związane z remontem odcinka DW 434, który obejmuje obwodnicę miasta.


Berdychowski Wv

W związku z pogarszającym się stanem technicznym urządzeń dylatacyjnych oraz samej jezdni konieczne jest przeprowadzenie remontu. Głównym obszarem prac będzie odcinek przeprawy nad rzeką Wartą o długości 150 metrów. Prace planowane są w dwóch miejscach, nad każdą podporą skrajną, czyli dokładnie nad rzeką.


Tydzień w kółko
Tydzień w kółko
Śrem Nasze Miasto 320x320 Komórki

Prace modernizacyjne są koniecznością, a nie widzimisię. Ostatnia inspekcja wykazała kiepski stan techniczny urządzeń dylatacyjnych. Stwierdzono liczne przecieki na ścianach bocznych i płycie pomostowej. W związku z tym planowane jest zastąpienie dylatacji blokowej modułową. Ponadto nawierzchnia jezdni w okolicy tych urządzeń jest pęknięta i wykazuje oznaki zniszczenia.

Lokalne drogi w powiecie doczekają się remontów

Remont dla kierowców oznacza utrudnienia komunikacyjne. WZDW już przedstawiło tymczasową organizację ruchu na remontowanym odcinku drogi: będzie on odbywał się na jednym pasie sterowanym przenośnymi sygnalizatorami świetlnymi. Kierowcy, którzy nie będą chcieli stać w korku na obwodnicy, zapewne wybiorą przeprawę przez miasto, a to oznacza, że na terenie Śremu, w trakcie prac modernizacyjnych na DW 434, można będzie spodziewać się wzmożonego ruchu samochodowego. Na czas prac obowiązywać będzie ograniczenie prędkości.

Remont za 2,8 mln zł z błędami. Będą poprawki na ul. Zamenhofa w Śremie

Ruch pojazdów będzie sterowany sygnalizacją świetlną, a w razie potrzeby, także sterowany ręcznym w celu uniknięcia tworzenia się korków.

  Poznaliśmy nowości książkowe dla dorosłych w śremskiej bibliotece

Kryterium wyboru najkorzystniejszego oferenta jest oczywiście cena (60 proc.). Na dalszych miejscach są: okres udzielonej rękojmi (20 proc.) i doświadczenie kierownika robót (20 proc.). WZDW na oferty czeka do 28 marca.

Sprawę, jako pierwsi opisali dziennikarze lokalnego Portalu Śremskiego.

Zostaw komentarz