Image
  • Home
  • Książ Wlkp.
  • Międzynarodowy Dzień Ziemi będą świętować na dwóch kółkach

Międzynarodowy Dzień Ziemi będą świętować na dwóch kółkach

Co o tym sądzisz?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

– Wszystkich miłośników naszej planety, jak i wycieczek rowerowych serdecznie zapraszamy do udziału w ksiąskich obchodach Dnia Ziemi – zachęcają organizatorzy. A co zaplanowali na ten wyjątkowy dzień?

Obchody Międzynarodowego Dnia Ziemi rozpoczną się w piątek, 22 kwietnia o godzinie 9.30 na ulicy Dworcowej w Książu Wlkp., gdzie zostanie oficjalnie otwarta nowopowstała stacja rowerowa. Następnie uczestnicy, przejeżdżając ulicami miasta, zatrzymają się na dłużej przy Przedszkolu „Bajkowy Świat” w Książu Wlkp. Tam będzie można oznakować swój dwukołowy pojazd.

Przypominamy, że jest to jeden ze środków ostrożności, dzięki któremu możemy uchronić rower przed kradzieżą lub ułatwić jego odnalezienie, gdy już zostanie przez kogoś przywłaszczony. Dodatkowo sympatycy dwóch kółek będą mogli uczestniczyć w spotkaniu edukacyjnym zatytułowanym „Jednośladem bezpiecznie do celu” – informuje ksiąski magistrat


Berdychowski Kwiecien2 2024

Na zakończenie piątkowych obchodów zgromadzeni zasieją kolorowe i pożyteczne dla środowiska, łąki kwietne. Ponadto dzień wcześniej – w czwartek, 21 kwietnia – w Centrum Kultury Książ Wlkp. odbędą się eko-warsztaty, podczas których będzie można własnoręcznie stworzyć domek dla owadów.

Posprzątają brzegi Warty

W obchodach Międzynarodowego Dnia Ziemi tradycyjnie nie może zabraknąć dobrego czynu dla otaczającej przyrody. W tym roku ksiąska społeczność skupi się na brzegach Warty. W trzech przyległych do rzeki miejscowościach odbędzie się wspólne sprzątanie, które zostało zaplanowane na niedzielę, 24 kwietnia.

Swój udział w tym wydarzeniu zapowiedzieli mieszkańcy Gogolewa, Gogolewka, Sroczewa, Świączynia, Zaborowa i Zakrzewic, a także wędkarze z Polskiego Związku Wędkarskiego nr 18 w Książu Wlkp. oraz Wędkarskiego Klubu Spinningowego „NURT” w Książu Wlkp. Chętne są także lokalne stowarzyszenia i organizacje oraz mieszkańcy, którym leży na sercu piękno i czystość rzeki.

Nam zatem nie pozostaje nic innego, jak tylko zachęcić jeszcze niezdecydowane osoby, do przyłączenia się do akcji – dodają organizatorzy

W Gminie Książ Wlkp. wspólne sprzątanie brzegów Warty odbędzie się w:

  • Gogolewie – zbiórka o godz. 14.00 przy nadwarciańskiej przystani,
  • Sroczewie – zbiórka o godz. 14.00 przy Dębach Sroczewskich,
  • Zaborowie – zbiórka o godz. 15.00 przy przystani nad Wartą.

Po sprzątaniu planowany jest mały poczęstunek i kawa, na które zapraszają panie z KGW. Gminny samorząd z kolei zapewnia rękawice i kolorowe worki na śmieci, gdyż tak jak odbywało się to wcześniej, zebrane odpady będą na bieżąco segregowane.

Oprac. DG