Festyn W Lubiatowie Fot. K. Mejza 4 1

Lubiatowo. Festyn w dworsko-rycerskiej odsłonie

Co o tym sądzisz?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

W sobotnie popołudnie i wieczór (11. 05.) plac festynowy w Lubiatowie po brzegi wypełnił się miłośnikami integracji i dobrej zabawy. Okazją ku temu był festyn z okazji XXI Dnia Lubiatowa.


Berdychowski Kwiecien2 2024

Festyn z okazji Dnia Lubiatowa na stałe wpisał się w kalendarz lokalnych imprez. Kreatywność organizatorów sprawia, że impreza cieszy się niesłabnącym zainteresowaniem zarówno wśród mieszkańców Lubiatowa, jak i innych miejscowości, niekiedy dość odległych.

Burmistrz Tomasz Frąckowiak powitał gości


Frekwencja dopisała. Nikt też nie mógł narzekać na brak atrakcji. W rolę konferansjera wcielił się niezawodny Krystian Mejza, który powitał uczestników wydarzenia i przedstawił program imprezy.
Wśród uczestników sobotniego wydarzenia nie zabrakło burmistrza miasta i gminy Dolsk – Tomasza Frąckowiaka. Włodarz gminy wygłosił okolicznościowe przemówienie, zachęcając wszystkich do wspólnej zabawy i korzystania z przygotowanych atrakcji. Podziękował także za zaufanie i oddane głosy podczas kwietniowych wyborów samorządowych.
Miłą niespodzianką dla burmistrza Frąckowiaka okazała się pięknie oprawiona mapka, wskazującej Lubiatowo jako stolicę gminy Dolsk. Włodarz gminy odebrał upominek z rąk sołtys Marty Mikołajczak, reprezentującej lokalną społeczność.

Występy artystyczne i animacje

Festyn z okazji Dnia Lubiatowa uświetniły występy artystyczne. Jako pierwsze na scenie pojawiły się przedszkolaki z Zespołu Przedszkoli w Dolsku. Swoje umiejętności zaprezentowały trzy grupy przedszkolne: Tygryski pod opieką Izabeli Kocińskiej, Misie pod opieką Kingi Ciachowskiej oraz Smerfy pod opieką Joanny Grzelka.
Następnie wystąpiły cztery grupy UKS Dance ze Śremu.
Wszystkie występy zostały nagrodzone gromkimi brawami i słodkim upominkiem.

W programie nie zabrakło także animacji dla dzieci, które w tym roku upłynęły w rycersko-dworskim klimacie. Na scenie pojawiła się księżniczka Roszpunka wraz z sympatyczną dwórką, które przygotowały szereg atrakcji dla dzieci. Był wspólny taniec, konkurencje sprawnościowe, wyzwania, poszukiwanie bursztynów, bańki mydlane, wyzwania itp. We wspólną zabawę włączyły się nie tylko dzieci, ale także nieco starsi uczestnicy. Przygotowane przez animatorki z Kalisza konkurencje niejednokrotnie wymagały sprawności fizycznej, sprytu i spostrzegawczości.

Pokazy rycerskie podczas Dnia Lubiatowa

Nie lada atrakcją okazały się odwiedziny rycerzy, który do Lubiatowa przybyli z Krotoszyna. Wyposażeni w zbroje, miecze i tarcze przedstawili tajniki sztuki rycerskiej. Uczestnicy wydarzenia z zainteresowaniem słuchali opowieści o funkcji, jaką pełnili rycerze i specyfice turniejów rycerskich. Zaprezentowali również walkę na jeden miecz, na dwa miecze oraz formy obrony z wykorzystaniem tarczy.
Chętni, zarówno dorośli, jak i dzieci, mogli spróbować własnych sił we władaniu mieczem pod czujnym okiem rycerzy. Sporym zainteresowaniem cieszyły się także pamiątkowe zdjęcia z rycerzami, które z całą pewnością stanowić będą wyjątkową pamiątkę z sobotniej imprezy.

Nie zabrakło także atrakcji towarzyszących, spośród których warto wymienić przejażdżkę kolorową ciuchcią, którą zapewnił sołtys Księginek – Marian Kosmala, dmuchańce, kolorowe warkoczyki Wideobudkę 360, pikarzyki, cymbergaj, a także przejażdżki na kucyku, które umożliwiła Stajnia w Dolinie Warty z Brodnicy.
Nie zabrakło także stoisk gastronomicznych oraz okazjonalnej kawiarenki z domowym ciastem, przygotowanym przez KGW Perełki Lubiatowa.
Wydarzenie dopełniła zabawa taneczna przy rytmach Amigo Band. Ponadto o północy puszczone zostały baloniki szczęścia.

Organizatorem imprezy było sołectwa Lubiatowo oraz Stowarzyszenie na rzecz wspierania aktywności lokalnej w gminie Dolsk. Na realizację przedsięwzięcia pozyskano środki z budżetu gminy.

Zostaw komentarz

DOŁĄCZ DO NAS

Reklama
Oferta Pracy Kierowcy

Get Update

Subscribe our newsletter to get the best stories into your inbox!

[mc4wp_form id=86]