Image

Tak bawili się na XIX Dniu Lubiatowa

Co o tym sądzisz?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

Festyn Rodzinny z okazji Dnia Lubiatowa to impreza, która z roku na rok cieszy się coraz większą popularnością. Zainteresowanie wydarzeniem, jak również pozytywne opinie, to najlepsze podziękowanie dla organizatorów. Różnorodność atrakcji sprawiła, że nikt nie mógł narzekać na nudę. Dopisała również pogoda.

W rolę konferansjera wcielił się Krystian Mejza, zachęcając uczestników do aktywności i wspólnej zabawy. W wydarzeniu udział wzięła burmistrz miasta i gminy Dolsk – Barbara Wierzbińska

Artystycznie, kreatywnie, wesoło

Festyn Rodzinny to doskonała okazja, by aktywnie spędzić czas na świeżym powietrzu, korzystając z przygotowanych przez organizatorów atrakcji. Tegoroczny Dzień Lubiatowa rozpoczęły występy artystyczne dzieci i młodzieży. Jako pierwsze na scenie pojawiły się przedszkolaki z Małachowa, prezentując umiejętności rytmiczno-taneczne.

Fot. K. Mejza

Tuż po nich pojawili się przedstawiciele Młodzieżowej Drużyny Pożarniczej OSP Bielewo w gminie Krzywiń. Młodzi druhowie przygotowali pokaz sztafety i bojówki, podczas której musieli pompować wodę ze specjalnego mini wozu strażackiego. Dopełnieniem całości była prezentacja udzielania pierwszej pomocy podczas wypadku samochodowego. Pokazy sprawnościowo-ratownicze w wykonaniu młodych strażaków zostały nagrodzone burzą braw.

Na scenie pojawiły się również mażoretki LKS Zawisza Dolsk pod opieką instruktorki – Julii Olszewskiej. Zaprezentowane układy choreograficzne zachwyciły uczestników festynu.

Sporym zainteresowaniem wśród najmłodszych cieszył się również program animacyjny „Przyjaciele Kubusia Puchatka”, przygotowany przez animatorów z Poznania, którzy wcielili się w postać tytułowego bohatera oraz jego przyjaciela – Tygryska. Dzieci z uśmiechem na twarzach wykonywały kolejne zadania, zdobywając „słodki miodek”, czyli słodycze. W programie znalazły się zabawy z chustą animacyjną, wyścigi w workach, bański mydlane itp.

Fot. K. Mejza

Miła niespodzianką okazała się także wizyta czarodziejki Danisławy, która zabrała najmłodszych w świat magii, prezentując magiczne sztuczki. Najmłodsi mogli również korzystać z dmuchanej zjeżdżalni „Psi Patrol” oraz „gąsienicy”, czyli dmuchanego tunelu z przeszkodami.

Nieco później na scenie pojawiła się lokalna artystka – Julia Majchrzak oraz saksofonista – Kacper Kuderczak, który uświetnił również tegoroczny Dzień Kobiet w Lubiatowie. Występy młodych gwiazd porwały publiczność do tańca, stanowiąc preludium wieczornej zabawy tanecznej w rytmach Amigo Band.

Turniej rodzin

W programie Dnia Lubiatowa znalazł się również „Turniej Rodzin o Puchar Sołtysa”. W tym roku o tytułowe trofeum rywalizowało aż dziewięć drużyn. Zadaniem uczestników było m.in. dmuchanie balonów i przenoszenie za ich pomocą papierowych kubeczków, rzuty lotkami do celu oraz rzut oponą. Salwy śmiechu wzbudził rodzinny slalom – jeden z uczestników pokonywał wyznaczoną trasę z kapustą na łopacie, drugi z jajkiem na łyżeczce, a trzeci – wyposażony w gumowe buty – przenosił na tacy kufle do piwa.

Fot. K. Mejza

Najlepszy wynik (30 punktów) zdobyła rodzina Ostrowskich ze Śremu. Drużyna, poza tytułowym pucharem, otrzymała również nagrodę w postaci tostera oraz zestawu puzzli. Na miejscu drugim uplasowała się rodzina Marciniaków z Nochowa (28 punktów), którzy w nagrodę otrzymali hamak i lalkę. W czołówce znalazła się także rodzina Ulatowskich z Kotowa (22 punkty), którzy zajęli miejsce trzecie i zostali nagrodzeni sokowirówką oraz zestawem puzzli. Blender kuchenny oraz zestaw dla chłopca z traktorem otrzymała rodzina Dutkiewiczów, która uplasowała się na miejscu czwartym.

Otwarta remiza i puchar LKS Lubiatowo

Uczestnicy sobotniego festynu mogli skorzystać również z dodatkowych atrakcji. Jedną z nich była możliwość zwiedzenia remizy OSP Lubiatowo. Zainteresowaniem cieszył się strażacki sprzęt, wozy bojowe, a także możliwość sprawdzenia własnych umiejętności w strącaniu pachołków za pomocą wody ze strażackiego węża. Nad bezpieczeństwem zwiedzających czuwali druhowie z Lubiatowa, prowadząc jednocześnie kwestę na rzecz OSP Lubiatowo. Łącznie zebrano 525 złotych. Pieniądze zostaną przeznaczone na działalność jednostki.

Podczas festynu zaprezentowano również puchar, który w niedzielę, 1 maja zdobyli piłkarze LKS Lubiatowo podczas zmagań w Jaraczewie. Trofeum wręczyła minister rodziny i polityki społecznej – Marlena Maląg.

Punktualnie o północy na niebie nad Lubiatowem pojawiły baloniki szczęścia. Nad bezpieczeństwem uczestników festynu czuwali policjanci z KPP w Śremie oraz pracownicy agencji ochrony z Wrocławia.

Organizatorem XIX Dnia Lubiatowa był Samorząd Mieszkańców Wsi Lubiatowo przy współpracy ze Stowarzyszeniem na rzecz wspierania aktywności lokalnej w Gminie Dolsk oraz UMiG Dolsk. W przygotowanie imprezy zaangażowali się m.in. sołtys Lubiatowa – Edward Wróblewski, radny gminy Dolsk – Krystian Mejza oraz druhowie z OSP Lubiatowo. „Tydzień Ziemi Śremskiej” był jednym z patronów medialnych tego wydarzenia.