Ferie rozpoczęli w Szklarskiej Porębie

Wycieczka Do Szklarskiej Poreby Fot. K. Mejza 8
Co o tym sądzisz?
+1
6
+1
1
+1
7
+1
2
+1
3
+1
0
+1
1

Jednodniowa wycieczka do Szklarskiej Poręby to kolejne przedsięwzięcie krajoznawczo-turystyczne, zorganizowane przez sołectwo Lubiatowo. Jak spędzili czas uczestnicy imprezy?


VW_Berdychowski_400_150(1)

Aktywnie i atrakcyjnie


Internet Tydzień Ziemi Śremskiej 300x300px Rgb
Internet Tydzień Ziemi Śremskiej 300x300px Rgb

Szklarska Poręba od lat cieszy się niesłabnącym zainteresowaniem wśród turystów. W sobotę, 10 lutego do miasteczka usytuowanego w sercu Karkonoszy zawitali także uczestnicy wycieczki organizowanej przez sołectwo Lubiatowo. W imprezie udział wzięło aż 116 osób.Uczestnicy wyjazdu dotarli na miejsce tuż przed godziną 10.00. Szklarska Poręba powitała wszystkich piękną, słoneczną pogodą, zachęcając do zimowych aktywności oraz korzystania z atrakcji turystycznych.

Kamieńczyk, Szrenica i białe szaleństwo

Część osób zdecydowała się na spacer ścieżkami Karkonoskiego Parku Narodowego, w którym króluje Wodospad Kamieńczyka. Jest to najwyżej położony wodospad w polskiej części Karkonoszy, składający się z trzech kaskad i mierzący 27 metrów.
Największe wrażenie na turystach wywiera środkowa kaskada, która początkowo tworzy jeden strumień, jednak 1,5 metra niżej efektownie rozpada się na półkach skalnych. Za środkową kaskadą znajduje się Złota Jama, czyli wykuta przez walończyków grota. Przed wiekami poszukiwano tutaj szlachetnych kamieni, głównie ametystów i pegmatów. Woda wpada do równie pięknego Wąwozu Kamieńczyka.

Równie ciekawa i atrakcyjna jest Szklarka – drugi wodospad w obrębie Szklarskiej Poręby, który w okresie zimowym często zamienia się w lodospad.

Sprzyjająca pogoda zachęciła do wejścia na Szrenicę, znajdującą się 1362 m.n.p,m. Zmęczeni i zadowoleni turyści chętnie podziwiali uroki Kotliny Jeleniogórskiej, góry Izerskie, a także czeską część Karkonoszy. Piękno krajobrazu dopełniał znajdujący się na szczycie śnieg.
Szybki, bezpieczny i jednocześnie atrakcyjny powrót zapewnił wyciąg kanapowy.

Nie zabrakło także amatorów białego szaleństwa. Umożliwiły to dobrze przygotowane szlaki narciarskie o rożnym stopniu trudności.

Osoby, które były już w Szklarskiej Porębie i znają lokalne atrakcje, zdecydowały się na wyprawę do czeskiego Harachova, znanego przede wszystkim ze skoczni narciarskiej oraz pięknych wodospadów.

Czas spędzony w sercu Karkonoszy minął szybko, pozostawiając niezapomniane wspomnienia.
Była to pierwsza impreza wyjazdowa zorganizowana przez sołectwo Lubiatowo w tym roku. W planach są jednak kolejne przedsięwzięcia.

Zostaw komentarz