|||

Ukrywali się przez blisko dekadę. Małżeństwo wpadło na… zakupach w Nochowie

Zatrzymanie Policja
Zatrzymany mężczyzna był poszukiwany listem gończym od grudnia 2015 roku, a kobieta od stycznia 2016 roku / fot. ilustracyjne (arch. Policja.pl)
Co o tym sądzisz?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
1
+1
0
+1
0
+1
0

W czasie wolnym od służby zastępca dyżurnego ze śremskiej policji podczas zakupów w markecie, zidentyfikował małżeństwo poszukiwane od kilku lat Europejskimi Nakazami Aresztowania i listami gończymi.


VW_Berdychowski_400_150(1)

Zdarzenie miało miejsce w miniony piątek, 9 lutego, gdy zastępca dyżurnego, robiąc zakupy w markecie w Nochowie, zauważył poszukiwane od lat małżeństwo. Para wcześniej została skazana na karę więzienia, jednak wyjechała za granicę, by uniknąć trafienia za kraty.

Jest areszt dla zabójcy z Łazarza. Zbysław C. aresztowany na 3 miesiące

– Mimo tego, że poszukiwane osoby, w związku z upływem czasu, zmieniły się wizualnie, to policjant rozpoznał je jako te, których sam kiedyś poszukiwał specjalizując się właśnie w poszukiwaniach osób.

podaje podinsp. Ewa Kasińska, oficer prasowy KPP w Śremie.

Nie spuszczając ich z oczu, policjant po służbie skontaktował się telefonicznie z policjantami z wydziału kryminalnego. Do Nochowa wysłano patrol, gdzie doszło do zatrzymania zbiegów.Okazało się, że mężczyzna był poszukiwany listem gończym od grudnia 2015 roku, a kobieta od stycznia 2016 roku. Mężczyzna został skazany za prowadzenie pojazdu w stanie nietrzeźwości, a kobieta za oszustwo. Po ustaleniu, że para wyjechała za granicę, aby uniknąć kary, sąd wydał za nimi Europejskie Nakazy Aresztowania.

Zostaw komentarz