Zawisza Vs Helios
Piłkarze Zawiszy wygrali piąty mecz na wiosnę, a 14 w sezonie i zajmują wysokie, trzecie miejsce w IV grupie klasy okręgowej - fot. M.Fujak

0

Tytułowe przysłowie sprawdziło się w meczu pomiędzy Heliosem Bucz, a Zawiszą Dolsk. Niżej notowani gospodarze do przerwy mogli przegrywać dwoma-trzema bramkami, a w drugiej połowie mieli okazje ku temu by prowadzić, ale ostatecznie przegrali. Kolejne trzy punkty Zawiszy w 87 minucie zapewnił Amadeusz Idkowiak.

Berdychowski Kwiecien2 2024

Do Mochów, gdzie swoje mecze rozgrywa Helios Bucz, zespół Zawiszy udał się w mocno okrojonym składzie. Mimo to w pierwszej połowie podopieczni Macieja Fujaka zdominowali niżej notowanych rywali. Na przerwę schodzili prowadząc 1:0 po golu Tomasza Malickiego z 19 minuty, ale powinni wyżej, bo mieli ku temu okazje. Gospodarze poważnie nie zagrozili ani razu. Wydawało się, że Zawisza idzie po pewne zwycięstwo. Tymczasem mecz wymknął się spod kontroli w 60 minucie, kiedy goście w kuriozalnych okolicznościach stracili bramkę. Najpierw kiks przytrafił się Kacprowi Walczakowi, a interweniujący poza polem karnym Adam Gąsiorowski nastrzelił napastnika rywali. Piłka odbiła się od zawodnika Heliosa i wpadła do pustej bramki.

W poczynania Zawiszy wkradł się chaos, a miejscowi dostali przysłowiowego wiatru w plecy. Szczęście dopisało jednak gościom, bo rywale najpierw obili poprzeczkę, a chwilę potem fatalnie z bliska spudłował jeden z piłkarzy z Buczu. Goście z Dolska dążyli jednak do strzelenia zwycięskiej bramki i zostali za to nagrodzeni. W 87 minucie, kiedy po akcji i podaniu Tomasza Malickiego, kapitalnym wolejem popisał się Amadeusz Idkowiak, który posłał piłkę w samo okienko. Zwycięstwo kontuzją okupił jednak Kordian Mrotek.

Szkoda straconych punktów, bo była dziś szansa pokonać Zawiszę. Trzeba jednak przyznać, że w przekroju całego spotkania goście byli o tą jedną bramkę lepsi – podsumował Sylwester Kruk, kierownik Heliosa Bucz.

ZAWISZA:  Gąsiorowski – Pawlicki (46’ Erbert), Walczak, Wojciechowski, Marciniak, Koralewski, Fręsko, Mrotek (55’ Tomczyk), Malicki, Idkowiak, Czaplicki.

W sobotę o 15.00 Zawisza podejmować będzie Sokoła Kaszczor.