Osp Szołdry Otwarcie Remizy Strażackiej 2024 (7)
Nowa strażacka remiza w Szołdrach już po oficjalnym otwarciu / fot. M. Czubak

OSP Szołdry w gminie Brodnica z nową strażacką remizą

Co o tym sądzisz?
+1
1
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

Czekali na to ponad dekadę, ale w końcu się doczekali. Nowa strażacka remiza nie tylko będzie służyć ochotnikom, ale również miejscowej ludności.


Berdychowski Kwiecien2 2024

Piątek 19 kwietnia zostanie na długo zapamiętany w historii wsi Szołdry. Tego właśnie dnia oficjalnie po ponad 13 latach od rozpoczęcia robót, zakończono i oddano do użytkowania nową strażacką remizę jednostki OSP Szłodry.

Uroczystość otworzył prezes jednostki druh Artur Janiszewski, który na wstępie podziękował wszystkim mieszkańcom i przedstawicielom firm oraz instytucji, które przez te lata wsparły budowę remizy oraz dołożyły symboliczną cegiełkę pod budowę nowoczesnego obiektu.– Pierwsza dotacja przekazana z budżetu gminy Brodnica to rok 2011, więc 13 lat mozolnej pracy, zabiegów lokalnej społeczności, ciężkiej pracy druhów tutaj skupionych wokół tej jednostki no i się udało. Wielu krytykowało, wielu pukało się po głowie, wielu nie dowierzało.

– mówi Marek Pakowski, wójt gminy Brodnica.

Nową remizę poświęcił ks. Bartłomiej Cylka, proboszcz parafii pw. Świętej Katarzyny Aleksandryjskiej w Brodnicy.

Podczas otwarcia remizy obecni byli druhowie z sąsiednich jednostek, więc okazję tę wykorzystano do wręczenia nagród i odznaczeń. Te wręczali wójt gminy: Marek Pakowski, prezes powiatowy OPS, druh Bartosz Pałcik i komendant PSP w Śremie, mł. bryg. Daniel Przewoźniak.

Odznaczenia otrzymali:

  • dh. Elżbieta Jędrzejewska – Odznaka Strażak Wzorowy,
  • dh Zbigniew Wojna – Brązowy Medal za Zasługi dla Pożarnictwa,
  • dh Eugeniusz Ratajczak – Brązowy Medal za Zasługi dla Pożarnictwa,
  • dh Artur Bartkowiak – Brązowy Medal za Zasługi dla Pożarnictwa.

Prezes OSP Szołdry jest bardzo zadowolony z obiektu, który będzie służył całej społeczności wsi. Martwi go jednak to, czy niebawem będzie miał kto jeździć do zdarzeń, do których wysyłane jest OSP Szołdry. Ma jednak nadzieję, że nowy narybek się znajdzie.

– Myślę, że jak jest nowy obiekt, nowy samochód, bo samochód otrzymaliśmy w 2019 roku, to myślę, żeby jakoś to młodzież tu właśnie okolicznych wiosek, czy z naszej miejscowości, przygarnąć.

– mówi prezes OSP Szołdry, druh Artur Janiszewski.
OSP Mchy znów dało radę! Pomogli pani Agnieszce w potrzebie

Zostaw komentarz