Maszyny w Odlewni
Maszyny w Odlewni Żeliwa. Fot: S. Witasiak.
  • Home
  • Aktualności
  • Odlewnia otworzyła swoje drzwi dla mieszkańców naszego miasta. Na uczestników czekał również przygotowany quest

Odlewnia otworzyła swoje drzwi dla mieszkańców naszego miasta. Na uczestników czekał również przygotowany quest

Co o tym sądzisz?
+1
5
+1
3
+1
3
+1
0
+1
0
+1
0
+1
1

W sobotę, 20 kwietnia odbyło się wyjątkowe wydarzenie – spacer krajoznawczy po Odlewni Żeliwa w Śremie, połączony z questem w Parku Śremskich Odlewników. Organizatorem spotkania była Unia Gospodarcza Regionu Śremskiego, Śremski Ośrodek Wspierania Małej Przedsiębiorczości, Koło PTTK Odlewni Żeliwa ,,ŚREM” S.A. i PGO S.A. Odlewnia Żeliwa Oddział w Śremie. Partnerem wydarzenia był Klub Relax. W roli przewodników wystąpili pracownicy Odlewni.


Berdychowski Kwiecien2 2024

W sobotę 20 kwietnia w godzinach porannych Odlewnia Żeliwa w Śremie ponownie otworzyła swoje drzwi dla mieszkańców naszego regionu. Warunkiem uczestnictwa w zwiedzaniu było wcześniejsze zapisanie się. Łącznie w trakcie 5 wejść z gościnności Odlewni skorzystało blisko 150 osób. Udział w wydarzeniu był bezpłatny.

Uczestnicy zwiedzili budynki Odlewni Żeliwa

Uczestnicy zostali podzieleni na grupy liczące około 30 osób, co pozwoliło na komfortowe zwiedzanie i swobodne zapoznanie się z prezentowanymi informacjami. Podczas spaceru uczestnicy mieli okazję zapoznać się z historią Odlewni Żeliwa w Śremie, sięgającą 1964 roku. Zwiedzający poznali również etapy produkcji żeliwa. Przewodnicy szczegółowo omawiali poszczególne procesy technologiczne, zwracając uwagę na zaawansowanie technologiczne zakładu oraz wysokie standardy bezpieczeństwa. Ze względu na specyfikę pracy zakładu zwiedzanie Odlewni Żeliwa w Śremie odbywa się w wyznaczonych terminach, zazwyczaj podczas dni otwartych lub organizowanych imprez okolicznościowych. Kolejne tego typu zwiedzanie planowane jest na wrzesień.Na zakończenie uczestnicy otrzymali małe podarunki i zaproszenie do dalszej zabawy

Po zakończeniu zwiedzania uczestnicy otrzymali słodki poczęstunek w postaci babeczek oraz pamiątkowe magnesy. Przygotowano również quest po Parku Śremskich Odlewników, który odbył się w ramach akcji #zielonomi w Śremie.

Zostaw komentarz