+1
0
+1
0

To była prawdziwa demolka. Piłkarze Kotwicy Kórnik nie dali szans Centrze Ostrów Wlkp. Podopieczni Tomasza Nawrota rozgromili rywali 7:0 i ponownie zostali liderem IV ligi.

Berdychowski Kwiecien2 2024

Początek sobotniego meczu był imponujący w wykonaniu Kotwicy. Po 7 minutach gospodarze prowadzili bowiem już 3:0. Wynik spotkania już po 120 sekundach otworzył Tomasz Ceglewski, a potem dwukrotnie w krótkim czasie trafił będący w świetnej formie Abel Abomsa. Zaskoczeni takim obrotem sprawy goście niewiele mogli już w tym meczu zdziałać. W dodatki po przerwie Kotwica nie zamierzała zwalniać tempa i dokończyła dzieła zniszczenia czterema kolejnymi golami. W 53 minucie na listę strzelców wpisał się Jakub Pietrzak, potem do siatki trafił Filip Wełniak, a hat-tricka skompletował Abel Abomsa. Wynik meczu na 7:0 kwadrans przed końcem ustali Jakub Rasiak.

– Przed tygodniem Centra zremisowała w Wągrowcu 2:2, do meczu z nami wiosną była bez porażki i można się było spodziewać ciężkiego meczu, a tymczasem wygraliśmy pewnie i efektownie – powiedział trener Tomasz Nawrot. – Jesteśmy w dobrej dyspozycji, potwierdzamy to co tydzień i oby tak dalej. Przed nami teraz wyprawa na trudny teren do Kościana. Obra wygrała cztery z pięciu wiosennych spotkań, jedno zremisowała i jest w tej rundzie bez porażki, ale będziemy chcieli to zmienić i wrócić do Kórnika z trzema punktami – dodał.

Dzięki zwycięstwu nad Centrą i za sprawą remisu Huragana w Piaskach Kotwica przeskoczyła w ligowej tabeli Huragan i jest teraz na czele tabeli IV ligi.

KOTWICA: Łuczak – Niemczyk (40’ Gabski), Patalas, Jasiński, Ceglewski, Smykowski (60’ Piaskowski), Rasiak (85’ Loga), Abomsa (80’ Uliński), Wełniak, Pietrzak (65’ Włodarczak), Korek (75’ Sójka).

W sobotę o 16.00 Kotwica zagra w Kościanie z miejscową Obrą.