Rowerem Bezpiecznie (16)
W co obowiązkowo musi być wyposażony rower? Podinsp. Ewa Kasińska sprawdzała wraz z dziećmi, czy ten rower posiada te wszystkie niezbędne elementy / fot. M. Czubak

Od 15 lat w Śremie dbają o bezpieczeństwo i edukują dzieci

Co o tym sądzisz?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

Kolejny raz Klub Relax w Śremie był gospodarzem akcji „Rowerem bezpiecznie” dedykowanej dzieciom z klas III śremskich szkół podstawowych.


Berdychowski Kwiecien2 2024

Środa dla dzieci ze śremskich podstawówek, a konkretnie z klas III upłynęła pod znakiem bezpieczeństwa w ruchu drogowym. To właśnie tego dnia odbyła się XV edycja „Rowerem bezpiecznie”, przedsięwzięcia które zapoczątkował Wojciech Majchrzak z Klubu Relax i które kontynuowane jest po dziś dzień.

Akcja nie byłaby możliwa, gdyby nie jej partnerzy: KPP Śrem, Rada Programu Bezpieczne Miasto Śrem, WORD Poznań, Unia Gospodarcza Regionu Śremskiego, ZST w Śremie czy lokalne firmy, jak KT-24, Jazet czy Green Bike.Dzięki nim wszystkim dzieci w wieku szkolnym w przystępny sposób zapoznają się z zasadami, jakie obowiązują w ruchu drogowym ze szczególnym uwzględnieniem rowerzystów. To właśnie oni, te dzieci, które zasiadły na krzesełkach Sali klubowej, już w przyszłym roku szkolnym staną się pełnoprawnymi uczestnikami ruchu drogowego i będą miały okazję przystąpić do pierwszego ważnego egzaminu ze znajomości tych przepisów – egzaminu na kartę rowerową.

Wypadek rowerowy na trasie Błociszewo – Gaj. Nie żyje jeden z uczestników zdarzenia

W co musi być wyposażony rower? Jak się obowiązki rowerzysty na drodze i ścieżkach rowerowych? Jak właściwe postępować, gdy dojdzie do wypadku i trzeba będzie pomóc osobom poszkodowanym? Na te pytania odpowiadali zaproszeni goście z policji oraz firm i instytucji oraz uczniowie.

– Ja myślę, że największy problem jeśli chodzi o rowery, to jest bardziej z dorosłymi i młodzieżą. Dzieciaki raczej uważają na to, żeby jeździć bezpiecznie.

– mówi Wojtek Majchrzak, pomysłodawca całego tego przedsięwzięcia.

Co roku również organizator przewiduje konkurs dla dzieci. Tym razem jest to plastyczna zabawa polegająca na zaprojektowaniu futurystycznego roweru. Dzieci mają dwa tygodnie na przygotowanie i dostarczenie prac. Kto uważnie słuchał, ten z pewnością bez żadnych problemów w swojej pracy zawrze te wszystkie niezbędne i zapewniające bezpieczeństwo elementy roweru, w który ten musi być wyposażony.

Następne takie wydarzenie dopiero za rok, ale wcześniej, bo we wrześniu, kolejna odsłona akcji „Bezpieczna droga do szkoły”.

Zostaw komentarz