Warta Astra
Radość Warty po bramce Briana Torrado, która dała zwycięstwo nad Astrą Krotoszyn - fot. M.Fujak

0

Gol Briana Torrado zapewnił piłkarzom Warty Śrem zwycięstwo nad Astrą Krotoszyn i jednocześnie pozycję lidera V ligi.

Berdychowski Kwiecien2 2024

Do niedzielnego meczu podopieczni Michała Mocka przystępowali znając wynik sobotniego spotkania Zawiszy Łęka Opatowska. Wyprzedzający o dwa punkty Wartę lider przegrał niespodziewanie 0:4 w Cielczy z beniaminkiem. W efekcie śremski zespół stanął przed szansa na wyprzedzenie Zawiszy i wskoczenie na fotel lidera. Warunek był jeden – trzeba było pokonać Astrę.

Zadanie zostało wykonane. Po pierwszej, bezbramkowej połowie decydująca okazała się pierwsza akcja zaraz po przerwie. Wprowadzony Maksymilian Hyżyk zagrał do Kamila Szymandery, a ten wystawił piłkę Brianowi Torrado, który uderzył precyzyjnie tuż przy słupku w boczną siatkę. Jak się później okazało gol z 46 minuty był jedynym w niedzielnym spotkaniu.

Poniżej fotorelacja z bramki, którą zdobył Brian Torrado. Obszerniejsza relacja z meczu już wkrótce.