|

Ulicami Starego Miasta przeszła droga krzyżowa

Dsc 1264 Easy Resize.com
Kolejny raz ulicami Starego Miasta przeszła droga krzyżowa. Fot: Sebastian Witasiak

Wielki Post to dla chrześcijan czas przygotowania do Świętego Triduum Paschalnego, w trakcie którego wspomina się Mękę, Śmierć i Zmartwychwstanie Jezusa Chrystusa. W trakcie tego okresu liturgicznego odbywają się nabożeństwa pasyjne – drogi krzyżowe i gorzkie żale. W piątek 22 marca prawobrzeżną częścią naszego miasta przeszła droga krzyżowa.


Berdychowski Wv

Nabożeństwo rozpoczęło się w kościele pw. Ducha Świętego. Następnie uczestnicy mimo opadów deszczu przeszli ulicami Starego Miasta do kościoła pofranciszkańskiego pw. Narodzenia NMP. Nabożeństwu przewodniczył  ks. prałat Marian Brucki, dziekan dekanatu śremskiego i jednocześnie proboszcz parafii farnej w Śremie.


Śrem Nasze Miasto 320x320 Komórki

Zostaw komentarz