Protest Rolników Śrem 2024
Już 20 marca odbędą się kolejne protesty rolników. Tym razem obejmą one również teren naszej gminy. fot. M. Czubak
  • Home
  • Aktualności
  • Uwaga! 20 marca odbędzie się protest rolników na obwodnicy Śremu!

Uwaga! 20 marca odbędzie się protest rolników na obwodnicy Śremu!

Co o tym sądzisz?
+1
13
+1
7
+1
3
+1
4
+1
0
+1
3
+1
7

Na 20 marca planowane są kolejne protesty rolników. Tym razem obejmą one również naszą gminę!


Berdychowski Kwiecien2 2024

Już 20 marca możemy spodziewać się utrudnień drogowych i zakorkowanych ulic na terenie gminy Śrem. Na ten dzień planowany jest protest rolników na obwodnicy Śremu, na wysokości wsi Kawcze. Strajk ma potrwać od godziny 6:00 do godziny 18:00. Wcześniej podobne protesty odbywały się m.in. w Poznaniu, Warszawie i Jerce.

Na terenie naszego powiatu takie manifestacje odbywały się np. w gminie Książ Wielkopolski.

Jakie są postulaty rolników?

Rolnicy w Polsce od kilku miesięcy prowadzą protesty, wyrażając swoje niezadowolenie z wielu aspektów funkcjonowania sektora rolnego. Główne postulaty protestujących obejmują:

  • Zmiany w Zielonym Ładzie: Rolnicy obawiają się negatywnych skutków unijnych planów dotyczących ochrony środowiska i redukcji emisji gazów cieplarnianych dla ich działalności. Postulują modyfikację założeń Zielonego Ładu w sposób uwzględniający specyfikę polskiego rolnictwa,
  • Ograniczenie importu żywności z Ukrainy: Protestujący argumentują, że napływ taniej żywności z Ukrainy powoduje spadek cen płodów rolnych na polskim rynku i pogarsza sytuację ekonomiczną polskich rolników. Domagają się od rządu wprowadzenia mechanizmów regulujących import,
  • Wsparcie dla polskiego rolnictwa: Rolnicy postulują zwiększenie dopłat i innych form wsparcia dla polskiego rolnictwa, aby zapewnić im godziwe warunki prowadzenia działalności i zrekompensować straty spowodowane klęskami żywiołowymi,
  • Poprawa dialogu z rządem: Protestujący zarzucają rządowi brak dialogu i ignorowanie ich problemów. Domagają się ustanowienia stałych mechanizmów konsultacji, umożliwiających im aktywny udział w kształtowaniu polityki rolnej.

A co Państwo sądzą o tej sprawie? Zachęcamy do podzielenia się swoimi opiniami w komentarzach.

Nagranie pochodzi z profilu Radio Poznań

1 Comments Text

Zostaw komentarz