+1
0
+1
0

Piłkarze Kotwicy Kórnik pokonali po rzutach karnych Pogoń Łobżenicę i awansowali do 1/8 finału Pucharu Polski na szczeblu wojewódzkim. O ćwierćfinał zagrają z Koroną Piaski.

Berdychowski Wv

Pojedynek 1/16 finału rozegrany został w środowy wieczór w Poznaniu. Zmierzyły się w nim lider IV ligi – Kotwica Kórnik, i zamykający tabelę zespół Pogoni Łobżenica. Faworyt mógł być tylko jeden, ale wszyscy doskonale wiedzą, że puchary lubią rządzić się swoimi prawami.

Rozpoczęło się zgodnie z planem, bo w 25 minucie prowadzenie ekipie Tomasza Nawrota zapewnił Patryk Uliński. Kotwica miała mecz pod kontrolą i przed przerwą mogła podwyższyć, ale okazji ku temu nie wykorzystał Jakub Rasiak, a po strzale z wolnego Filipa Wełniaka rywali uratował bramkarz. Po przerwie kórnicki zespół nie zdołał postawić kropki nad “i” (stuprocentową okazję zmarnował Jakub Pietrzak) i to się zemściło. Rywale wciąż “czuli krew” i w 81 minucie niespodziewanie wyrównali.

W efekcie o awansie decydowały rzuty karne. Te Kotwica strzelała bezbłędnie, a mylili się rywale, którzy raz spudłowali, a raz skutecznie bronił bramkarz i skończyło się po czterech seriach na 4:1.

3 kwietnia o awans do ćwierćfinału Kotwica zagra w Piaskach z miejscową Koroną. Zwycięzca tego pojedynku o półfinał powalczy z wygranym z pary Wiara Lecha Poznań/Ostrovia Ostrów Wlkp.