Pexels Yan Krukau 8520439 Wp

Dlaczego warto zacząć grę na pianinie?

Co o tym sądzisz?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

Brzmienie instrumentów klawiszowych jest niezwykle przyjemne i eleganckie. Wiele osób marzy o tym, by na nich muzykować. Wbrew pozorom nie jest to takie trudne i nigdy nie jest za późno na naukę. Dowiedz się, dlaczego warto zacząć grę na pianinie!

Dlaczego warto zacząć grę na pianinie? – pozytywny wpływ na ciało i mózg


Berdychowski Kwiecien2 2024

Gra na instrumencie jako hobby jest wspaniałym sposobem na spędzanie wolnego czasu. To nie tylko przyjemne, ale też z wielu względów dobroczynne zajęcie. Regularna gra na pianinie m.in.:  • rozwija mózg i zapobiega jego starzeniu się (stymuluje tworzenie nowych połączeń neuronowych),
  • poprawia pamięć, skupienie i uważność,
  • trenuje koordynację ręka-oko,
  • pomaga utrzymać prawidłową postawę podczas siedzenia,
  • redukuje somatyczne objawy stresu (m.in. zmniejsza napięcie mięśni, reguluje ciśnienie, łagodzi ból),
  • przeciwdziała reumatyzmowi.

Postępy w nauce gry na pianinie to kwestia indywidualna, ale warto spróbować ćwiczyć przynajmniej przez pół roku. Oczywiście najlepiej jest zacząć tak wcześnie, jak tylko jest to możliwe (nawet w wieku 5 lat), ale nie ma żadnych przeciwskazań, by odkrywać ten instrument jako osoba dorosła.

Jakie korzyści daje gra na pianinie?

Gra na pianinie daje wiele wymiernych korzyści. Przede wszystkim, poprawia ogólne samopoczucie, m.in. przez zwiększone wydzielanie dopaminy. Kolejne postępy w nauce dają ogrom satysfakcji, co z kolei dodaje pewności siebie. Przy tym skutecznie redukuje się stres, trenując uważność, zapominając na chwilę o doczesnych problemach i regulując emocje.

Do tego nowe zainteresowanie zachęca do eksplorowania tematu i rozbudza kreatywność. Warto też wspomnieć o tym, że osoby grające na instrumentach muzycznych są postrzegane jako ciekawsze i ogólnie atrakcyjniejsze społecznie.

Liczne badania udowadniają, że w przypadku dzieci i młodzieży gra na pianinie przyczynia się do dobrych wyników w szkole, zaś w przypadku dorosłych – w pracy. Muzyczne hobby doskonale przeciwdziała także wielu powszechnym chorobom i przypadłościom, m.in. wypaleniu zawodowemu, depresji czy demencji.

Najczęstszą przeszkodzą w rozpoczęciu nauki gry na pianinie jest wysoka cena sprzętu. Istnieje jednak tańsza, a do tego mniej zobowiązująca opcja. Idealnym rozwiązaniem jest wynajem – w ramach niewysokiego abonamentu można wypożyczyć wybrany instrument na dany okres. W razie czego w każdej chwili da się go zwrócić albo wymienić na inny. Kiedy zaś wyjątkowo się spodoba, dostępna jest też opcja wykupu na własność (od razu albo w ratach). Skorzystaj z oferty wypożyczalni sprzętu muzycznego online vibe.pl!

Zostaw komentarz

DOŁĄCZ DO NAS

Reklama
Capchem Cup 2024 w remie

Get Update

Subscribe our newsletter to get the best stories into your inbox!

[mc4wp_form id=86]