Poseł Dolata w Śremie. Straszył migrantami
Śremski PiS z posłem Dolatą. Pierwszy po prawej - Rafał Wachowiak. fot. archiwum redakcji.
  • Home
  • Aktualności
  • Wybory samorządowe: Co się dzieje ze śremskim PiS-em? My już wiemy!

Wybory samorządowe: Co się dzieje ze śremskim PiS-em? My już wiemy!

Co o tym sądzisz?
+1
5
+1
2
+1
4
+1
4
+1
0
+1
1
+1
0

Mimo że 7 kwietnia zbliża się coraz szybciej, a razem z nim termin głosowania, partia Prawo i Sprawiedliwość pozostaje w cieniu, nie ogłaszając swoich kandydatów do rady gminy i rady powiatu.


Berdychowski Kwiecien2 2024

Problemy PiS

W szeregach śremskiego PiS panuje atmosfera niepewności i chaosu w związku z nadchodzącymi wyborami samorządowymi. „Na mieście” słychać plotki o wewnętrznej wojnie w ugrupowaniu oraz braku prawdziwego lidera, który byłby w stanie trzymać wszystko w swojej ręce jak zdetronizowany „Naczelnik Państwa”. Oficjalnie nikt z partii nie zadeklarował jeszcze startu w wyborach, chociaż nieoficjalnie wiadomo o kilku nazwiskach. Wiemy np. o obecnych radnych miejskich Rafale Wachowiaku i Tomaszu Wojnie.

Konwencja PiS ogłaszająca kandydatów do samorządu terytorialnego, która była zaplanowana na środowy wieczór 6 marca, została niespodziewanie odwołana. Udało nam się dowiedzieć, że jeden z liderów śremskiego koła PiS miał pogrzeb w rodzinie i samorządowcy zdecydowali przenieść wydarzenie na inny termin.

Konwencja i plany

Informacje o zbliżającej się konwencji także zdobyliśmy i ma odbyć się we wtorek w sali widowiskowej Spółdzielni Mieszkaniowej w Śremie, ale na razie to termin nieoficjalny.

Img 0341
Sala widowiskowa Spółdzielni Mieszkaniowej (fot. Wiktor Chicheł)

Oprócz tego wiemy też, że na spotkaniu partyjnym poznamy już wszystkie personalia kandydatów na wszystkie stanowiska. Miejscowy członek PiS zapewnił nam o zarejestrowaniu wszystkich list, więc start w wyborach KWW Prawo i Sprawiedliwość jest już pewny.

„Ostatni będą pierwszymi, nawiązując do Pisma Świętego (śmiech)”

– usłyszałem od lokalnego polityka Prawa i Sprawiedliwości.

Zaznaczył on też, że zdecydowanie chcą zmiany Burmistrza Śremu i establishmentu politycznego, którego tworzą od 2006 roku ludzie Adama Lewandowskiego. W końcu nie jest tajemnicą, że obecny Burmistrz Śremu pierwszy raz kandydował z list Platformy Obywatelskiej, z namaszczenia samego Donalda Tuska, tak znienawidzonego przez obóz Zjednoczonej Prawicy, a w tym roku PO oficjalnie poparła jego kandydaturę. Pisowcy gotowi są na wspólne rządzenie z innymi ugrupowaniami, dzisiaj opozycyjnymi i w końcu mieć większość. Stąd plotki o „dogadaniu się” z burmistrzem i poparcia „cicho” jego kandydatury były wyssane z palca i doprawdy nierealne.

Niespodzianką dla przybyłych sympatyków będzie przyjazd znanego w Wielkopolsce polityka PiS, który chce wesprzeć swoich kolegów partyjnych.

Dolata W Dolsku 13
Rafał Wachowiak – kandydat PiS na burmistrza Śremu (fot. Archiwum TZŚ)

W sprawie kandydata na burmistrza Śremu ugrupowania Jarosława Kaczyńskiego było wiele plotek i od kilku miesięcy upatrywano na to stanowisko Rafała Wachowiaka. On sam jeszcze w styczniu wzbraniał się od tego, mimo że sami sympatycy go o to prosili. Teraz już wiemy i na pewno na konwencji jego kandydatura na urząd burmistrza będzie ogłoszona.

Wnioski

Konkludując, zbliżający się termin wyborów sprawia, że coraz mniej czasu pozostaje na przedstawienie konkretnego programu, pomysłu na rozwój gminy i powiatu. Bez wyraźnych kandydatów i lidera, trudno będzie mieszkańcom uwierzyć w siłę i determinację partii w prowadzeniu miasta.

Wyborcy śremskiego PiS na pewno oczekują od partii jasnych sygnałów i konkretnych działań, które pokażą, że mają silny zespół i spójną wizję rozwoju miasta. Czas ucieka, a brak zdecydowanych działań ze strony ugrupowania może skutkować utratą zaufania wyborców oraz słabym wynikiem w nadchodzących wyborach samorządowych.

Mamy nadzieję, iż w przyszłym tygodniu śremskie koło Prawa i Sprawiedliwości rozwieje wszelkie wątpliwości i najbardziej interesująca śremian kampania na burmistrza Śremu wystartuje pełną parą!

1 Comments Text

Zostaw komentarz