||

Wandale znów grasują w Śremie

Zniszczona ławka Przez Wandali W Śremie
Ławka w parku nie miała szans z wandalami / fot. M. Czubak
Co o tym sądzisz?
+1
1
+1
1
+1
0
+1
1
+1
0
+1
0
+1
3

Pod osłoną nocy z poniedziałku na wtorek, 20 lutego, nieznani sprawcy po raz kolejny dali upust swej frustracji, dewastując ławki w jednym ze śremskich parków.


Berdychowski Wv

Demolka w miejscach publicznych, szczególnie w skwerach i parkach w naszym mieście to niestety stały element, którego nie możemy się wyzbyć. Na łamach Tygodnia często informujemy o takich przypadkach. I co z tego, skoro tego elementu nie można wykorzenić, wyrwać z naszego małego lokalnego społeczeństwa?


Tydzień w kółko
Tydzień w kółko
Śrem Nasze Miasto 320x320 Komórki

Tym razem znów w Śremie doszło do dewastacji mienia publicznego. Nieznani sprawcy za cel obrali sobie parkowe ławki w Parku Śremskich Odlewników na Jezioranach. Nie były to byle jakie ławki, pochowane gdzieś po krzakach czy zagajnikach nad stawkiem, gdzie oświetlenie ledwo co dociera. To były ławki znajdujące się przy głównej ścieżce w sąsiedztwie toru pumptrack oraz miejskiej siłowni.

Wandale grasują nie tylko w Śremie. W Książu Wlkp. zdewastowali przedszkole i świetlicę wiejską

Komu przeszkadzały? Nie wiadomo. Kto zapłaci za ich wymianę, bo do naprawy się nie nadają? Tutaj już odpowiedź jest bardziej prawdopodobna. Pani, Pan, ja, każdy z nas, kto opłaca podatki w gminie Śrem. No chyba, że nasz wymiar sprawiedliwości zakasa rękawy i ustali rzezimieszków, którzy za ten stan rzeczy odpowiadają. Wtedy jest szansa, że wymianę będą musieli sfinansować z własnej kieszeni. Tylko czy tak się stanie? Doświadczenie podpowiada, że szanse na to są znikome.

  Trzy medale Oli Nowak z Wodnika na Termach Maltańskich

Wandalizm jest przestępstwem określonym w art. 288 kodeksu karnego. Za jego popełnienie grozi kara grzywny, ograniczenia wolności oraz kara pozbawienia wolności od 3 miesięcy do lat 5.

Zostaw komentarz