|||

Wandale grasują nie tylko w Śremie. W Książu Wlkp. zdewastowali przedszkole i świetlicę wiejską

Wandale Książ Wlkp
fot. UM Książ Wlkp.
Co o tym sądzisz?
+1
0
+1
3
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
1

Społeczności wiejskie i miejskie doświadczają aktywności wandali, którzy dewastują obiekty użyteczności publicznej.


VW_Berdychowski_400_150(1)

Takie działania nie tylko nie szanują trudu i zaangażowania innych, ale także powodują utrudnienia dla mieszkańców w korzystaniu z dostępnych przestrzeni.


Dominik Sworowski
Internet Tydzień Ziemi Śremskiej 300x300px Rgb

Niedawne przypadki dewastacji obejmują zniszczenia świetlicy wiejskiej w Konarzycach i terenu wokół Przedszkola „Bajkowy Świat” w Książu Wlkp. W obu przypadkach straty finansowe sięgają kilku tysięcy złotych, a osoby wynajmujące obiekty ponoszą koszty napraw. Dodatkowo teren wokół przedszkola wymaga regularnego sprzątania z powodu pozostawionych śmieci i innych zanieczyszczeń.W Dąbrowie powstaje Zielona Szkoła. Wandale już grasują

– Nie możemy godzić się na takie zachowania. Nie reagując, nie tylko milcząco dajemy przyzwolenie bezprawnym czynom, co nawet w jakimś stopniu za nie współodpowiadamy. Dlatego, jeżeli jesteście Państwo świadkami aktów wandalizmu apelujmy, aby reagować i od razu zgłaszać ten fakt na policję. 

– sprawę komentuje ksiąski samorząd.

Przypominamy sprawcom aktów wandalizmu, że jest to przestępstwo podlegające karze pozbawienia wolności od 3 miesięcy do 5 lat.

Dewastacja mienia publicznego to atak na naszą wspólnotę. Wspólnie możemy przeciwdziałać temu zjawisku, chroniąc nasze dobra i utrzymując nasze przestrzenie publiczne w stanie dostępnym dla wszystkich. Reagujmy więc, widząc takie nieodpowiedzialne zachowania głównie młodych osób.

2 komentarze

Zostaw komentarz