Image
Zielona Szkoła to jeden ze zwycięskim projektów w ubiegłorocznej edycji Budżetu Obywatelskiego Śremu/Fot. SP w Dąbrowie

W Dąbrowie powstaje Zielona Szkoła. Wandale już grasują

Co o tym sądzisz?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

Przy Szkole Podstawowej im. Jana Pawła II w Dąbrowie powstaje wiata, która jest elementem zwycięskiego projektu pn. Zielona Szkoła, wybranego w ubiegłorocznej edycji Budżetu Obywatelskiego Śremu.


Berdychowski Kwiecien2 2024

Śremski ratusz ogłosił właśnie tegoroczne pozytywnie zweryfikowane projekty w ramach Budżetu Obywatelskiego Śremu. W tym samym czasie realizowane są projekty, które wygrały w ubiegłorocznym głosowaniu. Po placu sportowo-rekreacyjnym w Błociszewie, teraz przyszedł czas na tzw. zieloną szkołę w Dąbrowie.

Powitanie lata w Błociszewie

Przypomnijmy, że projekt zakładał powstanie klasy letniej w formie „Zielonej Szkoły”. Ma to być też miejsce spotkań dla młodzieży przebywającej na terenie szkoły po godzinach urzędowania oraz przyjazna przestrzeń dla wszystkich grup społecznych.

Nie potrafią uszanować

Marcin Szydłowski, dyrektor dąbrowskiej szkoły w mediach społecznościowych podzielił się refleksją na temat ostatnich inwestycji poczynionych w szkole. Nie ukrywa rozgoryczenia tym, że są osoby, które nie szanują nowej wiaty i piłkochwytów. Zapowiada wyciągnięcie konsekwencji.

Oryginalny wpis dyrektora Marcina Szydłowskiego:

Szanowni Państwo, drodzy Rodzice, Uczniowie!

Wakacje trwają, ale w naszej szkole jak zwykle prowadzone są prace budowlane i remontowe, możliwe do realizacji dzięki państwa wsparciu w kolejnej edycji budżetu obywatelskiego oraz współpracy rodziców ze szkołą. Powstała specjalna wiata, tak zwana „Zielona szkoła”, która ma służyć dzieciom i lokalnej społeczności. Przy boisku zostały zamontowane piłkochwyty, które na pewno ułatwią piłkarzom rozgrywanie meczów. Powstanie jeszcze na stałe zamontowany stół do ping ponga.

Bardzo nas cieszą te inwestycje. Niestety z przykrością stwierdzam, że to wspólne dobro jest już dewastowane i niszczone, a mimo ustawionych pojemników na śmieci teren jest cały czas zaśmiecany papierami, butelkami, puszkami i innymi śmieciami.

Bardzo proszę o szanowanie oraz rozsądne i bezpieczne, zgodne z przeznaczeniem korzystanie z inwestycji szkolnych. Nowe stoły w wiacie nie służą do biegania po nich i wydrapywania, piłkochwyty nie służą do wspinania się po nich dzieci.

Przypominam że cały teren objęty jest monitoringiem wizyjnym z trwałym zapisem i dzięki temu bez problemu jesteśmy w stanie zidentyfikować osoby, które dokonują dewastacji i zniszczeń. W najbliższym czasie zostaną ustawione tablice z regulaminami korzystania z boiska oraz wiaty i zgodnie z tymi regulaminami będą egzekwowane kary.  Poza tym przypominam Państwu, że teren ten może być wykorzystywany zgodnie z przeznaczeniem w odpowiednich godzinach, ponieważ dookoła znajdują się budynki mieszkalne i obowiązuje cisza nocna, a na terenie boiska szkolnego obowiązuje też zakaz spożywania napojów alkoholowych i palenia papierosów.

Bardzo proszę o zrozumienie i poszanowanie wspólnego  majątku, żeby jak najdłużej służył naszym dzieciom i społeczeństwu.

Rowerem do… Dąbrowy

Nowa wiata z pewnością zostanie wykorzystana podczas imprezy rowerowej pn. „Rowerem do Dąbrowy”, która zwieńczy sezon turystyczny w regionie śremskim. Wydarzenie ma odbyć się w sobotę, 16 września. Na ten dzień, oprócz konkurencji sprawnościowych zaplanowano także smaczny poczęstunek przygotowany przez panie z Koła Gospodyń Wiejskich Dąbrowianki. Będzie też instruktaż pierwszej pomocy przedmedycznej, zaprezentowany przez Śremską Grupę Nieustannych Optymistów Krówka Mała, a także konsultacje techniczne dla rowerzystów (Green Bike) oraz spotkanie z klubem krótkofalowców Lambda.

Zaproszenie na zakończenie sezonu rowerowego w regionie śremskim

1 Comments Text

Zostaw komentarz