||

W Śremie oznakujesz swój rower. Skontaktuj się z policją

Kpp Śrem Znakowanie Roweru
W Śremie również można korzystać ze znakowania rowerów / fot. KPP Śrem
Co o tym sądzisz?
+1
2
+1
0
+1
3
+1
0
+1
0
+1
1
+1
0

W Śremie, podobnie jak w całej Wielkopolsce, funkcjonuje e-usługa o nazwie WIBEROO – Wielkopolski Bezpieczny Rower, która ma na celu zwiększenie bezpieczeństwa rowerów. Policjanci w ramach tej usługi przeprowadzają znakowanie jednośladów, co stanowi dodatkową formę zabezpieczenia przed kradzieżą.


VW_Berdychowski_400_150(1)

WIBEROO to system umożliwiający rejestrację rowerów na obszarze całego województwa wielkopolskiego. Dzięki tej e-usłudze mieszkańcy mogą łatwo uzyskać dostęp do informacji dotyczących swoich rowerów oraz oznaczyć je jako zaginione w przypadku utraty. Funkcjonalność systemu obejmuje również możliwość sprawdzania danych roweru przez uprawnione służby.


Internet Tydzień Ziemi Śremskiej 300x300px Rgb
Internet Tydzień Ziemi Śremskiej 300x300px Rgb

W śremskiej komendzie, specjalnie przeszkoleni policjanci z wydziału prewencji zajmują się procesem znakowania rowerów. Koordynatorem tej akcji jest sierżant sztabowy Karolina Śliwińska, a osoby zainteresowane proszone są o kontakt telefoniczny w celu uzgodnienia terminu zabezpieczenia swojego roweru przed kradzieżą.BMW wjechało w rowerzystę w Śremie

W celu umówienia się na znakowanie, można dzwonić od poniedziałku do piątku w godzinach 07.30 – 15.30, pod numer telefonu 47 77 342 38.

Aby skorzystać z usługi, każda osoba przynosząca rower na znakowanie powinna posiadać dowód osobisty. Dodatkowo, podczas rejestracji roweru w systemie WIBEROO, konieczne jest podanie różnych danych, w tym numeru telefonu właściciela jednośladu oraz jego adresu e-mail. Dzięki temu, w razie konieczności, policja może szybko i skutecznie skontaktować się z właścicielem roweru.

Zostaw komentarz