|

Mieszkanie na Start: Program pomocy dla młodych rodzin w zakupie nieruchomości

Naomi Hebert Mp0bgas D1c Unsplash1 Wp
Co o tym sądzisz?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
1
+1
0
+1
0
+1
0

Program Mieszkanie na Start adresowany jest do osób, które dotąd nie posiadały własnego mieszkania ani domu, umożliwiając im uzyskanie wsparcia finansowego. Ale kto konkretnie może skorzystać z tego programu?


Internet Tydzień Ziemi Śremskiej 300x300px Rgb
Internet Tydzień Ziemi Śremskiej 300x300px Rgb

Kto może uzyskać Kredyt na Start?


VW_Berdychowski_400_150(1)

Osoby, które nie posiadały dotąd własnego lokum, mogą ubiegać się o wsparcie w ramach programu Mieszkanie na Start. Istnieje jednak pewne ograniczenie: dopuszczalne jest jedynie posiadanie udziału w innym mieszkaniu lub domu, który nie przekracza 50%, nabytego poprzez dziedziczenie lub darowiznę. Udział w programie Mieszkanie na Start jest także otwarty dla rodzin, które już posiadają mieszkanie i mają co najmniej troje dzieci. Dzięki temu mogą one zamienić swoje obecne mieszkanie na większe, lepiej spełniające potrzeby rodziny.Kredyt na Start także dla posiadających mieszkanie

Niezależnie od powyższego, również rodziny, które już posiadają mieszkanie i mają co najmniej trójkę dzieci, kwalifikują się do programu Mieszkanie na Start. Dzięki temu mogą one zamienić swoje obecne mieszkanie na większe, lepiej spełniające potrzeby rodziny.

Ograniczenie wiekowe tylko dla singli

Warto zaznaczyć, że osoby samotne, czyli single, mogą skorzystać z programu tylko jeśli mają do 35 lat. Z kolei pary (małżeństwa lub związki nieformalne) oraz osoby samotnie wychowujące dzieci, otrzymają kredyt na start niezależnie od wieku. Oczywiście pod warunkiem, że spełniają inne kryteria, tj. chcą kupić pierwsze mieszkanie w życiu lub mają przynajmniej troje dzieci.

Na co będzie można przeznaczyć “Kredyt 0%”?

Pieniądze z preferencyjnego kredytu “Mieszkanie na Start” będzie można wydać na zakup mieszkania lub budowę domu. Ponadto, w ramach specjalnego kredytu konsumenckiego, będzie można opłacić udział w Społecznej Inicjatywie Mieszkaniowej, udział w towarzystwie budownictwa społecznego oraz wkład wnoszony w spółdzielczym lokatorskim prawie do lokalu.

Program Mieszkanie na Start pozwoli uzyskać obniżone oprocentowanie, które w praktyce polegać będzie na wypłacie dopłat, obniżających raty kredytowe do poziomu, jakby oprocentowanie wynosiło od 0% do 1,5%, zależnie od wielkości gospodarstwa domowego.

Podsumowanie

Program Mieszkanie na Start stanowi wyjątkową szansę dla osób pragnących posiadać własne lokum. Zapewniając preferencyjne warunki kredytowe oraz dopłaty, umożliwia wielu rodzinom spełnienie marzenia o własnym mieszkaniu. Pamiętajmy, że kryteria programu mogą ulec zmianie, dlatego zawsze warto śledzić aktualne informacje na ten temat. Program Mieszkanie na Start jest inicjatywą rządową, która ma na celu ułatwienie młodym rodzinom oraz osobom samotnym wejścia na rynek nieruchomości. Poprzez preferencyjne warunki kredytowe i dopłaty, program staje się atrakcyjną opcją dla tych, którzy marzą o własnym lokum. Czy spełniasz kryteria, by skorzystać z tego wsparcia? Wejdź na stronę https://expander.pl/mieszkanie-na-start/ i dowiedz się, jakie są wymogi i jak przebiega proces aplikacji. Program Mieszkanie na Start może być kluczowym krokiem w realizacji Twoich marzeń o własnym mieszkaniu.

Zostaw komentarz