|

Grą na flażoletach powitali Dzieciątko. Młodzi masłowianie kolędowali w poznańskiej katedrze

Flazolecisci Z Maslowa W Poznaniu Fot. Zsp Maslowo 1
Co o tym sądzisz?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

Ponad tysiąc młodych flażolecistów spotkało się na wspólnym kolędowaniu w poznańskiej katedrze. Wśród kolędników nie zabrakło również przedstawicieli Szkoły Podstawowej im. Jana Brzechwy w Masłowie.


VW_Berdychowski_400_150(1)

„Śladami Trzech Króli”


Internet Tydzień Ziemi Śremskiej 300x300px Rgb
Internet Tydzień Ziemi Śremskiej 300x300px Rgb

Kolędowanie „Śladami Trzech Króli” odbyło się już po raz dwudziesty ósmy. Wśród uczestników nierzadko można spotkać całe rodziny – dzieci, rodziców, dziadków.W tym roku przy katedralnym żłóbku muzykowali młodzi flażoleciści zarówno z Wielkopolski, jak i bardziej odległych części kraju, m.in. Szczecina i Warszawy.

Słowo Boże wygłosił biskup Jan Glapiak.

  • Przybyliśmy dziś do poznańskiej katedry, by jak Trzej Królowie pokłonić się Panu Jezusowi, aby uradować Boże Dziecię śpiewaniem i graniem – powiedział biskup Jan Glapiak do uczestników spotkania dodając, że zamiast kadzidła i mirry, można ofiarować Zbawicielowi miłość, dobre słowo, uśmiech i modlitwę. Przypomniał także, że mirra to symbol cierpienia, które we współczesnym świecie może oznaczać chorobę, osamotnienie niezrozumienie i ludzką krzywdę.

Flażolecistom akompaniował Jacek Pupka – organista katedralny. Każdy uczestnik otrzymał specjalnie przygotowany śpiewnik.

Na zakończenie spotkania młodzi flażoleciści zagrali kolędę „Gore gwiazda Jezusowi i odmówili modlitwę „Anioł Pański”.

Kolędowanie w pierwszą sobotę po święcie Trzech Króli

Młodzi flażoleciści co roku spotykają się w poznańskiej katedrze w pierwszą sobotę po święcie Trzech Króli. W spotkaniach regularnie uczestniczą także przedstawiciele Szkoły Podstawowej im. Jana Brzechwy w Masłowie – w tym roku było to aż czterdziestu uczniów. Masłowskim kolędnikom towarzyszyły nauczycielki: Anita Towarek, Barbara Ostrowska-Gaj, Marta Dworczyk oraz Karolina Zacharyasz.

Pomocy nie odmówił również proboszcz parafii pw. św. Rocha w Wieszczyczynie, który zapewnił kolędnikom autokar.

W ramach wdzięczności uczniowie ze Szkoły Podstawowej w Masłowie zaprezentowali jasełka w kościele w Wieszczyczynie, zagrali na flażoletach, a także wręczyli proboszczowi kwiaty oraz kartkę z życzeniami.

Kolejne spotkanie flażolecistów w poznańskiej katedrze odbędzie się 11 stycznia 2025 roku.

Zostaw komentarz