Gminny Konkurs Wiedzy O Ksiazkach W Maslowie Fot. Zsp Maslowo 1
  • Home
  • Aktualności
  • Magiczne podróże po literaturze. Gminny konkurs znajomości lektur rozstrzygnięty

Magiczne podróże po literaturze. Gminny konkurs znajomości lektur rozstrzygnięty

Co o tym sądzisz?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

Trzecioklasiści z gminy Dolsk sprawdzali znajomość lektur. Kto wykazał się najlepszą wiedzą?


Berdychowski Kwiecien2 2024

W piątek, 27 kwietnia, w Szkole Podstawowej im. Jana Brzechwy w Masłowie odbył się finał gminnego konkursu znajomości lektur. W zmaganiach udział wzięło ośmioro trzecioklasistów z terenu gminy. Na uczestników czekało czterdzieści pytań, dotyczących pięciu książek wskazanych przez organizatorów. Zadanie – wbrew pozorom – do łatwych nie należało, jednak wszyscy wykazali się doskonałą znajomością treści.

O zwycięstwie decydowała ilość prawidłowych odpowiedzi, udzielonych w internetowym quizie. Miejsce pierwsze zajęła Anna Tomaszewska ze Szkoły im. Janusza Kusocińskiego w Dolsku, druga była Łucja Andrzejewska z ZSP Masłowo, a trzecia Małgorzata Jeniec ze Szkoły Podstawowej im. Janusza Kusocińskiego w Dolsku.Zwycięzcy otrzymali nagrody rzeczowe, natomiast wszyscy uczestnicy konkursu upominki. Miło niespodzianką okazał się także spektakl „Spotkanie z królową Książką” w wykonaniu uczniów klasy VII Szkoły Podstawowej im. Jana Brzechwy w Masłowie.

Ponadto na uczestników konkursowych zmagań i ich opiekunów czekał słodki poczęstunek.

Inicjatorkami przedsięwzięcia były nauczycielki: Beata Szafraniak oraz Anita Towarek, stroną techniczną konkursu zajęła się Wioleta Rylska, natomiast funkcję fotografa pełniła Marta Dworczyk.

Zostaw komentarz