Poseł Tadeusz Tomaszewski Sld (4)
Poseł Tadeusz Tomaszewski podsumował kampanię samorządową, podał listę Lewicy do Europarlamentu i poinformował o ważnej ustawie, która wyszła z Sejmu / fot. M. Czubak
  • Home
  • Aktualności
  • Scheuring-Wielgus “jedynką” w Wielkopolsce do Europarlamentu. Kandydatów przedstawił poseł Tomaszewski

Scheuring-Wielgus “jedynką” w Wielkopolsce do Europarlamentu. Kandydatów przedstawił poseł Tomaszewski

Co o tym sądzisz?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
1
+1
0
+1
0
+1
0

Tadeusz Tomaszewski, poseł SLD, gościł w Śremie. Podczas wizyty podsumował kampanię samorządową i przedstawił listę Lewicy do Europarlamentu.


Berdychowski Kwiecien2 2024

W Wielkopolsce do czerwcowych wyborów do Europarlamentu z nr 1 wystartuje Joanna Scheuring-Wielgus, wiceminister Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Na dalszych miejscach znaleźli się: Dawid Murawa, Beata Urbańska, Paulina Korzenko, Andrzej Górski, Agnieszka Grzechowiak, Tomasz Kusior, Michał Skorupka, Beata Błażejczak-Kleczewska i Damian Konieczek. Jak zaznaczył poseł Tomaszewski, Lewica liczy co najmniej na jeden mandat z Wielkopolski.

Jak zaznaczył, Lewica chce Europy, która nie jest o przerośniętych instytucjach czy wielkich korporacjach, ale o potrzebach nas wszystkich. – Europa jest po to, by o nas zadbać. Potrzebujemy Europy na ludzką miarę. Potrzebujemy Europy codziennych spraw – mówił.Poseł podsumował także kampanię samorządową, która nie była łatwa dla Lewicy, nie tylko w skali powiatu, ale również w skali władz wojewódzkich, gdzie ugrupowanie straciło jeden mandat.

Parlamentarzysta wyraził nadzieję, że „jedynak” w radzie powiatu śremskiego, radny Marek Sikorski, znajdzie się we władzach powiatu śremskiego.

Tadeusz Tomaszewski podziękowało również burmistrzowi Adamowi Lewandowskiemu za ostatnie lata współpracy i pogratulował Grzegorzowi Wiśniewskiemu wyboru na burmistrza Śremu. Jak podkreślił, w jego cenie Grzegorz Wiśniewski jest człowiekiem bardzo dobrze przygotowanym do pełnienia funkcji burmistrza Śremu.

Poseł poinformował także o ostatnich ważnych ustawach przyjętych przez Sejm. – Są to ustawy ważne dla ponad 200 tys. pracowników pomocy społecznej i pochodnych – zaznaczył poseł. Przewidują wprowadzenie dodatków na poziomie 1 tys. zł brutto. Środki te trafią do samorządów, czyli podmiotów prowadzących DPS-y, CUS-y, PCPR-y, i tym podobne.

Zostaw komentarz