Mdp Żabno 2024 (6)
MDP przy OSP Żabno otrzymało własny proporzec / fot. M. Czubak

Wyjątkowe święto w jednostce OSP Żabno

Co o tym sądzisz?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

Z okazji Dnia Strażaka w Żabnie miejscowa jednostka ochotniczej straży pożarnej oficjalnie przyjęła w poczet członków MDP kilkadziesiąt młodych osób. To najprężniej działająca Młodzieżowa Drużyna Pożarnicza w całym powiecie śremskim.


Berdychowski Kwiecien2 2024

Strażacy z OSP w Żabnie mają teraz komu przekazywać wiedzę i kunszt strażacki. Od dwóch lat przy jednostce działa MDP, które rozrasta się w bardzo szybki tempie. – Dziś mamy dokładnie 48 członków Młodzieżowej Drużyny Pożarniczej – mówi Julia Okoniewska, która opiekuje się „młodzikami” z Żabna. Warto nadmienić, ze rok temu, gdy MDP zaczynało, liczba dzieci była o ponad połowę mniejsza.

Sława MDP z Żabna rozchodzi się po całym świecie. Doszło nawet do takiej zabawnej sytuacji, że jeden z rodziców chciał do żabińskiej „młodzieżówki” zapisać swoje dziecko. Nie byłoby w tym nic dziwnego, gdyby nie fakt, że telefon ten był… ze Szczecina. – Podziękowałam i wytłumaczyłam, że jednak to trochę za daleko, by dowozić dziecko na nasze spotkania. Pokierowałam tę osobę do najbliższej jednostki OSP z tamtego regionu, która ma MDP – śmieje się Julia Okoniewska.To jednak dowód na to, że MDP przy OSP Żabno cieszy się sporą popularnością i jest rozpoznawalne w strażackim światku.

Teraz „młodzieżówka” stała się bardziej „oficjalna”. Podczas obchodów Dnia Strażaka na ręce MDP został złożony proporzec Młodzieżowe Drużyny Pożarniczej OSP Żabno. Chorągiew ufundował miejscowy przedsiębiorca. Dzięki jego wsparciu jednostka będzie mogła w uroczystościach wystawiać nie jeden, a dwa poczty sztandarowe.

W dalszej części oficjalnych obchodów dokonało się to, na co czekali przede wszystkim rodzice maluchów z MDP. Nowy narybek został oficjalnie włączony w poczet członków MDP OSP Żabno. Każde z dzieci, a najmłodsze miało 4 lata, otrzymało swoją legitymację członkowską.

Następnie przy jednostce odbył się piknik i dobra zabawa do późnych godzin popołudniowych połączona z grillem i słodkim poczęstunkiem.

Zostaw komentarz