Dsc 7702
Kolędowanie Trzech Pokoleń przyciągnęło sporą grupę Śremian/ fot. W. Kaptur

W Muzeum Śremskim rozbrzmiały głosy trzech pokoleń

Co o tym sądzisz?
+1
1
+1
0
+1
4
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

Najpiękniejsze kolędy i pastorałki w wykonaniu trzech pokoleń można było usłyszeć w progach Muzeum Śremskiego. Nie zabrakło pierniczków czy innych słodkości.


Berdychowski Kwiecien2 2024

Niedziela (14 stycznia) z Muzeum Śremskim minęła nie tylko na muzycznych doznaniach, ale także uczestnictwu w wernisażu ,,Śrem na szklanych negatywach” Jana Idaszewskiego. Wystawa fotografii będzie dostępna do niedzieli, 25 lutego.

Na koncert Kolędowanie Trzech Pokoleń zebrała się spora publiczność. Wśród oficjalnej części gości pojawili się m.in. wicestarosta Piotr Ruta, wiceprzewodnicząca Rady Miejskiej w Śremie Nina Stępa, burmistrz Adam Lewandowski, naczelnik Pionu Edukacji i Usług Społecznych Barbara Jabłońska oraz Marek Królikowski, który jest pomysłodawcą śremskiego kolędowania. Prowadzący wydarzenie Grzegorz Pawlak serdecznie przywitał wszystkich i zaprosił do wspólnego kolędowania.

Koncert został zainaugurowany przez Chór Moniuszko pod dyrekcją Lecha Wawrzynowicza. Natomiast Szkoła Podstawowa nr 5 im. Polskich Noblistów w Śremie wystąpiła pod dyrekcją Karoliny Worobiew, dyrektorki szkoły. Podczas kolędowania rozbrzmiały różne utwory, m.in. Serca ludzkie się radują, Wśród nocnej ciszy, Cicha noc, Dzisiaj w Betlejem, Ciemna noc niepojęta (Kolęda Maryi), My pastuszkowie.

1 Comments Text

Zostaw komentarz