||

Budki nie tylko dla ptaków. Świetlica “Iskra” uczy i bawi.

Image00007
Witold Siczyński opowiada o budkach (fot. Wiktor Chicheł)
Co o tym sądzisz?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

W środowe popołudnie, 13 grudnia świetlica socjoterapeutyczna Iskra w Psarskiem zaprosiła najmłodszych mieszkańców sołectwa wraz z rodzicami i dziadkami na warsztaty budowania budek lęgowych dla m.in. ptaków.

 Cała sala była wypełniona prawie po brzegi. Pojawiły się całe rodziny – dzieci z mamami, ojcami czy nawet dziadkami. Zanim w ruch poszły śrubokręty i inne narzędzia koordynator warsztatów, znany w Śremie rekonstruktor rzeźb – Witold Siczyński opowiedział wszystkim o budkach, ich użytkowaniu oraz jak je zbudować.Można zawieszać budki praktycznie cały rok i służą nie tylko ptakom. Co ciekawe, korzystają z nich także szerszenie, osy, nietoperze czy kuny leśne. Szerszenie mogą przerażać, lecz są nam potrzebne, ponieważ zjadają wiele szkodników leśnych. 

Finalnym efektem spotkania były budki lęgowe dla ptaków, które powstały pod czujnym okiem prowadzącego. Później Witold Siczyński ma cel, by doprowadzić do zainstalowania ich na terenie Śremu, najprawdopodobniej w Parku Miesjkim im. Powstańców Wielkopolskich w Śremie. Tam, jak powiedział, zapewne skorzystają z nich wróble, sikorki czy szerszenie.

(fot. Wiktor Chicheł)

Zostaw komentarz