||

Brodniczanie uczcili pamięć Powstańców Wielkopolskich

Składanie wiązanek pamięci pod pomnikiem Powstańców Wielkopolskich w Brodnicy
fot. M. Czubak
Co o tym sądzisz?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

Dziś, 27 grudnia, Brodnica łączy się we wspólnym geście upamiętnienia 105. rocznicy wybuchu Powstania Wielkopolskiego.


VW_Berdychowski_400_150(1)

W symboliczny sposób oddali hołd bohaterom tamtych dni, którzy z determinacją walczyli o niepodległość Polski.


Dominik Sworowski
Internet Tydzień Ziemi Śremskiej 300x300px Rgb

O godzinie 12:00, pod Pomnikiem Powstańców Wielkopolskich w Brodnicy, odbyło się uroczyste składanie kwiatów. To chwila refleksji, podczas której mieszkańcy i przedstawiciele władz lokalnych złożyli hołd i wyrazili szacunek dla tych, którzy oddali swe życie w walce o wolność i niepodległość.Natomiast o godzinie 16:40, na obszarze całej gminy Brodnica, w symbolicznym geście solidarności z powstańcami i ich rodzinami rozbrzmieć będą syreny alarmowe. To ważny gest pamięci, który przywołuje czasy bohaterskiego zrywu, jednocześnie podkreślając szacunek i doceniając dziedzictwo historyczne.

Mimo protestów idą w zaparte. Miejsce pamięci w śremskim parku powstanie?

Takie wydarzenia nie tylko przypominają nam o bohaterskich czynach przodków, ale również integrują społeczność lokalną, tworząc okazję do wspólnego uczestnictwa w chwilach refleksji nad historią i dziedzictwem narodowym.

Łączmy się więc razem, aby uczcić pamięć Powstańców Wielkopolskich i przeżyć te chwile jedności, które w sercach mieszkańców Brodnicy stanowią trwałe fundamenty patriotyzmu i szacunku do naszej wspólnej historii.

Zostaw komentarz