|||

Saksofonowy koncert kolęd w śremskiej farze

Img20231226151026 Easy Resize.com 1
Co o tym sądzisz?
+1
1
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

We wtorkowe popołudnie drugiego dnia Bożego Narodzenia w śremskiej farze odbył się koncert kolęd. Saksofonowy koncert wykonali muzycy z Ogniska Walusia.


VW_Berdychowski_400_150(1)

Wraz z rozpoczęciem okresu Bożego Narodzenia, rozpoczął się także czas na świąteczne kolędowanie. W drugi dzień Świąt Bożego Narodzenia takie kolędowanie odbyło się w śremskim kościele farnym. O godzinie 15:00 rozpoczął się koncert wykonaniem ,,Cichej nocy” przez Ognisko Walusia i krótkim wstępem księdza Krzysztofa Dopierały, wikariusza parafii pw. Najświętszej Maryi Panny Wniebowziętej w Śremie.

Ksiądz Krzysztof Dopierała w roli wokalisty

Ksiądz Krzysztof w trakcie koncertu odegrał jeszcze jedną rolę, mianowicie na prośbę zespołu wykonał wokalnie kilka kolęd, by dodać odwagi zebranej publiczności. Oprócz wszystkim nam znanych tradycyjnych kolęd takich jak: ,,Wśród nocnej ciszy”, ,,Bóg się rodzi”, czy też ,,Mędrców świata”, można było również usłyszeć świąteczne piosenki np. ,,Feliz Navidad” i ,,Jingle Bells”. Na zakończenie koncertu ksiądz prałat Marian Brucki wygłosił krótką mowę, w której nawiązał do tego, że kolędy i okres Bożego Narodzenia są przepełnione szczęściem i radością. Dziekan wręczył również muzykom pamiątkowe upominki. Po koncercie wydawano dzieciom gorące kakao.Zostaw komentarz