Kołodziejczak Wiceminister
fot. MRiRW
  • Home
  • Archiwum
  • Startował w powiecie śremskim, teraz jako debiutant został wiceministrem rolnictwa

Startował w powiecie śremskim, teraz jako debiutant został wiceministrem rolnictwa

Co o tym sądzisz?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

Poseł z okręgu konińsko-gnieźnieńskiego, nasz poseł Michał Kołodziejczak, oficjalnie objął stanowisko wiceministra rolnictwa i rozwoju wsi.


Berdychowski Kwiecien2 2024

Michał Kołodziejczak, znany ze swojego zaangażowania na rzecz polskich rolników, był jednym z kluczowych uczestników rolniczych protestów, w tym także tych na terenie powiatu śremskiego. Jego pasja i determinacja w obronie interesów rolnictwa były widoczne zarówno na ulicach, jak i w trakcie kampanii wyborczej. Odnosząc się do spraw rolnictwa, regularnie krytykował ówczesnego wiceministra Ryszarda Bartosika, wzywając do publicznej debaty na ten temat.

Już od momentu exposé premiera Tuska było wiadomo, że Michał Kołodziejczak znajdzie się w nowym rządzie, pełniąc funkcję wiceministra rolnictwa. Wczoraj, oficjalnie potwierdzono tę decyzję na wniosek ministra Czesława Siekierskiego. Premier mianował również na stanowiska sekretarzy stanu Stefana Krajewskiego i Jacka Czerniaka.

Warto zauważyć, że Kołodziejczak jest drugim parlamentarzystą z okręgu konińsko-gnieźnieńskiego, który znalazł się w rządzie koalicji 15 października. Wcześniej, minister klimatu została Paulina Hennig-Kloska z Trzeciej Drogi – Polska 2050 Szymona Hołowni.

Startowała z naszego okręgu. Teraz została minister klimatu i środowiska

Zostaw komentarz

DOŁĄCZ DO NAS

Reklama
Oferta Pracy Kierowcy

Get Update

Subscribe our newsletter to get the best stories into your inbox!

[mc4wp_form id=86]