Startowała z naszego okręgu. Teraz została minister klimatu i środowiska
Paulina Hennig-Kloska, wiceprzewodnicząca partii Polski 2050, objęła stanowisko szefowej resortu klimatu i środowiska w rządzie Donalda Tuska.
Reklama
Paulina Hennig-Kloska zdobyła 30 334 głosy w tegorocznych wyborach do Sejmu, startując z listy Trzeciej Drogi na konińskiej liście. Swój głos na polityk w powiecie śremskim oddało ponad 3 200 śremian. To już jej trzecia kadencja w parlamencie, a jej parlamentarna kariera rozpoczęła się w 2015 roku jako przedstawicielka Nowoczesnej. W 2021 roku dołączyła do Polski 2050, gdzie obecnie pełni funkcję wiceprzewodniczącej.
Zanim zaangażowała się w politykę, Hennig-Kloska miała bogatą karierę zawodową. Rozpoczynając od roli dziennikarki radiowej w Gnieźnie, przeniosła się później do sektora finansowego, gdzie osiągnęła stanowisko dyrektora w banku. Dodatkowo była dyrektorem generalnym w spółce prawa handlowego, co dowodzi jej doświadczenia zarówno w obszarze mediów, jak i biznesu.
Trzecia Droga podała nazwiska kandydatów. Z naszego okręgu wystartuje Paulina Hennig-Kloska
Ostatnio Hennig-Kloska musiała zmierzyć się z kontrowersjami związanymi z projektem ustawy, który liberalizowałby zasady budowy farm wiatrowych i wiatraków w Polsce. Projekt ten spotkał się z krytyką ze strony polityków PiS, oskarżających go o faworyzowanie dużych przedsiębiorstw energetyki wiatrowej i potencjalnego lobbingu.
Ostatecznie zapisy dotyczące energii wiatrowej zostały wycofane w formie autopoprawki z projektu ustawy, który miał zamrozić ceny prądu na przyszły rok. Warto zaznaczyć, że przepisy te będą ponownie procedowane w innym czasie. Paulina Hennig-Kloska obejmując stanowisko szefowej resortu klimatu i środowiska, stanie przed wyzwaniami związanymi z kształtowaniem polityki ekologicznej w Polsce.
Wybory do Sejmu i Senatu. PiS traci mandat w naszym okręgu wyborczym