Szachy Piotr Hoffmann
Piotr Hoffmann zajął trzecie miejsce w Gwiazdkowym Turnieju Weteranów w Poznaniu - fot. M.Fujak

0

Piotr Hoffmann – wiceprezes LKS Piast Śrem, zajął trzecie miejsce w Gwiazdkowym Turnieju Weteranów w Poznaniu.

Berdychowski Kwiecien2 2024

weteranów w tym Piotr Hofmmann. Wiceprezes śremskiego klubu szachowego rozstawiony był z numerem 10, a mimo to zajął dużo lepsze miejsce niż świadczyłby o tym sam ranking, co należy uznać na „plus”. W dziewięciu partiach 66-letni zawodnik LKS Piast zdobył 6 punktów, na które złożyły się cztery zwycięstwa i cztery remisy. Śremianin tylko raz musiał uznać wyższość swojego przeciwnika. W efekcie w końcowej klasyfikacji zajął wysokie, trzecie miejsce. Co ciekawe, z dorobkiem 8,5 punkta triumfował Dariusz Tadzik, a kolejnych pięciu zawodników – w tym także Piotr Hoffmann – miało na koncie po 6 punktów.

Stawka była niezwykle wyrównana – mówi Piotr Hoffmann. – Najlepiej świadczy o tym fakt, że o kolejności na podium decydowała punktacja pomocnicza. To był dla mnie udany turniej i tym bardziej jestem zadowolony, że znalazłem się w ścisłej czołówce – dodał.