|

UKS Kusy Dolsk podsumował miniony rok

Siatkówka Podium Dekady
Najlepsi siatkarze dziesięciolecia Letniej Poniedziałkowej Ligi Siatkówki Plażowej - Michał Dudziński, Marcin Sławek i Robert Królak, wraz z prezesem Wojciechem Dudzińskim - fot. UKS Kusy
Co o tym sądzisz?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

Coroczną tradycją UKS Kusy Dolsk jest świąteczne spotkanie siatkarskie, podczas którego podsumowano rozgrywki w 2023 roku i m.in. wyłoniono podium dziesięciolecia Letniej Poniedziałkowej Ligi Siatkówki Plażowej.


VW_Berdychowski_400_150(1)

Zabranych powitał prezes Wojciech Dudziński, który w liczbach przedstawił i podsumował seniorskie rozgrywki w mijającym roku. W sezonie halowym UKS Kusy stoczył 30 spotkań wewnętrznej ligi. Co ciekawe, aż 14 z nich zakończyło się po pięciosetowych bojach wynikiem 3:2. Jak policzono rozegrano łącznie 129 setów, w których zdobyto łącznie blisko 5000 punktów. W ostatecznym rozrachunku wygrała drużyna Wojciecha Dudzińskiego, która zdobyła 55 punktów, a ekipa Roberta Królaka zgromadziła ich o 12 mniej. UKS Kusy Dolsk brał udział także w różnych turniejach, czy to w pobliskim Gostyniu, czy też odległym Międzylesiu, który notabene zakończył się wygraną Dolska w ramach Dni Międzylesia.

Uks Kusy Dolsk

Sezon plażowy także był ciekawy. Reprezentantów UKS Kusy nie brakowało podczas różnych turniejów, a jak zwykle dużym zainteresowaniem cieszyła się Letnia Poniedziałkowa Liga Siatkówki Plażowej. Najlepszych zawodników zagrodzono, a byli nimi kolejno: Michał Matuszewski, Marcin Sławek i Kamil Wojciechowski, a w kategorii +50 wyróżniony został Waldemar Wrotyński. Prezes UKS Kusy podkreślił także, że w tym roku przypadł jubileusz dziesięciolecia istnienia tych rozgrywek. W związku z tym postanowiono uhonorować najlepszych siatkarzy minionej dekady. Podium według kolejności obsadzili Michał Dudziński, Marcin Sławek i Robert Królak.  Ten rok to także premierowy, bo pierwszy sezon Letniej Ligi w kategoriach młodzieżowych. Siatkarze z Dolska chętnie i licznie wyjeżdżali także do Poznania na mecze Enea Energetyk Poznań, gdzie wystąpili w roli kibiców swojej ukochanej dyscypliny.

Zostaw komentarz