|||

Rozkład jazdy na weekend (16-17 grudnia). Wydarzenia w Śremie i okolicy.

01aa4191 Bd88 4293 A54a 441bc8e3bab6
Co o tym sądzisz?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

Przed nami ostatni weekend przed Bożym Narodzeniem, który przynosi nam ostatnie m.in. świąteczne wydarzenia. Szczegóły poniżej.


Śrem Nasze Miasto 320x320 Komórki

“Weekend Cudów”


Berdychowski Wv

16 i 17 grudnia, w tzw. Weekend Cudów Szlachetnej Paczki, to wyjątkowy weekend w roku, kiedy potrzebujący otrzymują pomoc, czują się zauważeni i zyskują nadzieję na zmianę swojego życia. Te wszystkie cuda dzieją się dzięki wolontariuszom i darczyńcom Szlachetnej Paczki.

Akcja Stowarzyszenia „Wiosna” jest prowadzona od 2001 roku. To już ósma odsłona Szlachetnej Paczki w regionie. Swoim zasięgiem objęła cały powiat śremski i sąsiednią gminę Zaniemyśl. Magazyn mieści się w tym roku w Klubie Relax przy ul. Chłapowskiego. To właśnie tam trafiają wszystkie paczki od darczyńców.

Img 1915 2

“Wigilie Ojczyste”

Katolickie Centrum Edukacji i Kultury zaprasza na spektakl historyczny z muzyką na żywo, bogatą scenografią i kostiumami. “Wigilie Ojczyste” to zamyślenie nad historią Polski, w wykonaniu uczniów, absolwentów i nauczycieli Zespołu Szkół Katolickich w Śremie. Spektakle odbywają się 16 i 17 grudnia o godz. 18.00 w sali widowiskowej KCEK. 

Img 1876

II Konkurs na Najpiękniejszą Szopkę Bożonarodzeniową

Finał II Konkursu na Najpiękniejszą Szopkę Bożonarodzeniową odbędzie się 17 grudnia i wszystkie zgłoszone szopki będą się znajdowały na specjalnej wystawie w przeszklonej sali Akwarium Muzeum Śremskiego.

  Śremski nauczyciel z Kresów

Podczas wydarzenia Warsztat Terapii Zajęciowej w Śremie będzie prowadził kiermasz świąteczny, a na scenie zaprezentuje się Zespół Wokalny Szkoły Podstawowej nr 5 w Śremie. Wystawa będzie dostępna w okresie świąteczno-noworocznym.

Img 1877

Świąteczny Koncert w Śremie

Przed nami Świąteczny Koncert w Śremie! Kurier Śremski i Portal Śremski zapraszają serdecznie wszystkich mieszkańców powiatu śremskiego na klimatyczną bożonarodzeniową imprezę z niespodziankami.

Patronat honorowy objęli Starosta Śremski, firmy SAJAN z Wyrzeki i DEFOR ze Śremu. Przedstawiamy Wam zarys imprezy. Impreza planowana jest na niedzielę 17 grudnia od godz. 15 na terenie Targowiska Miejskiego w Śremie (ul. Grunwaldzka). Na śremskim targu pojawi się scena koncertowa.

Wystąpią na niej: Zespół Pagost, Julia Bartkowiak i Barbara Szelągiewicz. Usłyszeć będzie można znane świąteczne utwory. Dla najmłodszych przygotowano wiele niespodzianek. Jeżeli pogoda będzie sprzyjać, to na spotkanie z dziećmi przyleci helikopterem Święty Mikołaj! Wszyscy otrzymają słodki poczęstunek.

Podczas wydarzenia odbędzie się zbiórka dla Agaty Ratajczak walczącej z rakiem piersi. Pani Agata to wychowawczyni nauczycielka w Szkole Podstawowej nr 6 w Śremie oraz trenerka, która przez dwie dekady była oddana Klubowi Wodnik Śrem. Od stycznia zmaga się z nieustępliwą chorobą onkologiczną. Leczenie, które jest dla niej jedyną nadzieją na powrót do zdrowia, wiąże się z ogromnymi kosztami.

Społeczność “Szóstki” cały czas wspiera nauczycielkę. W czasie Świątecznego Koncertu uczniowie będą sprzedawać przygotowane przez rodziców słodkie wypieki. Cały dochód pozyskany ze sprzedaży ciast zostanie przeznaczony na leczenie Pani Agaty. 

Ze strefy gastronomicznej obecne będzie też stoisko Jadalni “Betania”. Na ten moment wiemy, że serwowane będą m.in. zupa węgierska, barszcz czerwony, pierogi w różnych smakach i świąteczny bezalkoholowy grzaniec. Pojawi się też lokalny sprzedawca świątecznych drzewek.

Img 1866 2

Zostaw komentarz