||

Wypadek w Śremie. Pieszy potrącony na „zebrze”

Policja
fot. arch. red.
Co o tym sądzisz?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

11 grudnia na ulicy Kilińskiego, kierujący chevroletem, 30-letni mieszkaniec Śremu, potrącił 53-letniego pieszego. Do wypadku doszło na oznakowanym przejściu dla pieszych.


VW_Berdychowski_400_150(1)

Według ustaleń policji kierowca nie ustąpił pierwszeństwa pieszemu. Uderzony przez auto mieszkaniec Śremu z obrażeniami ciała został przetransportowany do szpitala. Policjanci pracujący nad sprawą ustalili, że zarówno sprawca, a więc 30-letni kierowca, jak i poszkodowany, a więc 53-letni pieszy, byli trzeźwi w chwili zdarzenia drogowego.


Internet Tydzień Ziemi Śremskiej 300x300px Rgb
Internet Tydzień Ziemi Śremskiej 300x300px Rgb

Poniedziałkowy wypadek to jeden z wielu przykładów, gdzie błąd lub lekkomyślność na drodze mogą skutkować poważnymi konsekwencjami, szczególnie dla pieszych. Według danych Komendy Głównej Policji z 2022 roku, w Polsce odnotowano 4 762 wypadki z udziałem pieszych, w których śmierć poniosło 460 osób, a 4 367 odniosło obrażenia ciała. To alarmujące liczby! Warto podkreślić, że zdecydowana większość wypadków (blisko 76%) z udziałem pieszych jest spowodowana przez kierujących pojazdami.Potrącenie pieszej na „zebrze” w Śremie

Należy pamiętać, że bezpieczeństwo na drodze zależy od współdziałania wszystkich uczestników ruchu. Kierowcy powinni być odpowiedzialni za swoje działania i zawsze uważać na pieszych, zwłaszcza na oznakowanych przejściach. Piesi z kolei powinni przekraczać jezdnię zgodnie z przepisami, bacznie obserwować ruch drogowy i dbać o swoje bezpieczeństwo.

Apelujemy do kierujących i pieszych o przestrzeganie przepisów ruchu drogowego i uważne obserwowanie drogi, a także poszanowanie praw innych uczestników ruchu.

– przekazuje podinsp. Ewa Kasińska, oficer prasowy KPP w Śremie.

Zostaw komentarz