|||

Próba kradzieży i groźby bronią w kórnickim sklepie: mężczyzna zatrzymany

Policja
fot. arch.policja.pl
Co o tym sądzisz?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
1

We wtorek 12 grudnia po godzinie 19.00 w jednym z kórnickich sklepów doszło do próby kradzieży alkoholu i grożenia bronią personelowi. Sprawca, mężczyzna z Ukrainy, został zatrzymany przez lokalną Policję.


Tydzień w kółko
Tydzień w kółko
Śrem Nasze Miasto 320x320 Komórki

Przebieg przestępstwa


Berdychowski Wv

Według Policji incydent miał miejsce po zgłoszeniu kradzieży alkoholu przez obsługę sklepu. Pracownicy sklepu ujęli podejrzanego mężczyznę i eskortowali go na zaplecze, by poczekać na interwencję policji. W trakcie oczekiwania na służby sprawca, 36-letni obywatel Ukrainy, niespodziewanie przybrał agresywną postawę. Bezpośrednio groził ochroniarzom i chciał uciec z pomieszczenia. Podczas próby ucieczki wyciągnął z kieszeni pistolet, który wyglądał na broń palną. Pracownicy ochrony podjęli decyzje o wycofaniu się, wtedy złodziej uciekł przez okno wraz ze skradzionym alkoholem.

Interwencja policji

Policjanci po przyjeździe na miejsce zauważyli uciekającego sprawcę i błyskawicznie zareagowali. Z uwagi na potencjalne niebezpieczeństwo związanego z bronią, funkcjonariusze skutecznie obezwładnili i zatrzymali napastnika. W wyniku dalszych badań okazało się, że używana przez niego broń to jedynie pistolet sprężynowy strzelający plastikowymi kulkami.

Dalszy los imigranta

Noc spędził na policyjnym “dołku”, a Policja złożyła wniosek o tymczasowy areszt wobec podejrzanego. 36-latkowi postawiono zarzut kradzieży rozbójniczej, za co może grozić mu kara do 10 lat pozbawienia wolności. Śledztwo w tej sprawie nadal trwa, a funkcjonariusze badają okoliczności oraz motywy tego niebezpiecznego incydentu.

  Harmonogram egzaminów ósmoklasisty 2024

Nasuwające się wnioski

Jednak po fakcie posiadania przy sobie atrapy broni, można podejrzewać, iż przestępca był przygotowany na różne warianty i wcale nie musiał być to przypadkowy proceder. Zobaczymy jakie wyniki przyniesie śledztwo.

Jeden komentarz

Zostaw komentarz