|

Mikołajkowe kulanie na torach Sokoła

Kregle Mikolajkowe Kulanie2
Najlepsi kręglarze Mikołajkowego kulania - fot. TKKF Sokół Śrem
Co o tym sądzisz?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

Krystyna Kocemba i Roman Robaszyński zostali zwycięzcami Mikołajkowego Turnieju Kręglarskiego, którego organizatorem było Ognisko TKKF Sokół w Śremie.


VW_Berdychowski_400_150(1)

Kręglarze Sokoła niemalże przy każdej okazji organizują okolicznościowe zawody. Nie inaczej było w miniony weekend.  „Mikołajkowe kulanie” to już kilkuletnia tradycja, bowiem zmagania odbyły się po raz siódmy. Frekwencja dopisała. Łącznie do rywalizacji przystąpiło 38 miłośników kręgli nie tylko ze Śremu, ale również z Poznania, Kościana, Leszna, Wronek, Książa Wlkp., Obornik Wlkp. czy Sadów.


Dominik Sworowski
Internet Tydzień Ziemi Śremskiej 300x300px Rgb

Kregle Mikolajkowe Kulanie1

Na bardzo wysokim poziomie stała rywalizacja kobiet. W 12-osobowej stawce bezkonkurencyjna była Krystyna Kocemba, która zakończyła swój występ z rewelacyjnym wynikiem 439 punktów. Co ciekawe, dałby on zawodniczce Sokoła także srebrny medal w rywalizacji mężczyzn. Druga Dorota Borowiak uzyskała 425 punktów, a brąz wywalczyła Maria Michałowska (421). Tuż za podium uplasowały się Jolanta Janowicz (413) i Agnieszka Gurdek (411).Jak zwykle licznie stawili się panowie. Całe podium obsadzili śremianie. Najlepszą formę zaprezentował na torach Roman Robaszyński, który z wynikiem 440 punktów pokonał pozostałych 25 rywali. Drugi był Wiesław Hantkiewicz (434), a trzeci Lechosław Dójs (426). Niewiele do podium zabrakło dwóm przedstawicielom Kościana – Sebastianowi Rybarczykowi (423) i Sebastianowi Bartkowiakowi (421).

Najlepsi nagrodzeni zostali pucharami, medalami i dyplomami, a każdy uczestnik otrzymał czekoladowego Mikołaja.

Zostaw komentarz